Наразі лінія фронту рухається активно, тривають жорстокі бої, особливо на Сході України

Однак без великих перемог людям із віддалених від безпосереднього зіткнення регіонів здається, ніби фронт завмер.

Про це розповів військовий експерт, полковник Сергій Грабський.

– Те, що ми її в Києві чи в інших містах не бачимо, не означає, що фронт завмер. Там йде надзвичайне напруження. У Бахмуті бої точаться за кожен дім, за кожну вулицю. Інтенсивність боїв там настільки висока, що ми просто не встигаємо міняти карти й робити позначки, де хто перебуває, тому що за день позиції можуть переходити 2-3 рази з рук у руки, – сказав він.

Полковник також зазначив, що біля Сватового на Луганському напрямку окупанти намагаються відкинути українських оборонців бодай на адмінкордон області, але ЗСУ намагаються прорватися.

– В один і той же день противник нас відтискає від позицій, а на іншій ділянці ми прориваємося. Не припиняються обстріли наших територій у Чернігівській, Сумській, Харківській областях. На Півдні тривають обстріли, ворог намагається створити лінії оборони, ми намагаємося вдосконалити наші тактичні позиції.

Тому з військової точки зору я не можу погодитися з тим, що фронт завмер. З політичної чи з глядацької точки зору – так, ми не спостерігаємо якихось значних просувань, визволення територій, – наголосив експерт.

Він вважає, що у росіян є можливість захопити Бахмут, але це залежить від людського фактора – росіяни можуть як і зупинитися, зрозумівши безглуздість цього завдання, так і відчайдушніше рватися уперед.

Полковник додав, що зараз переважним є південний напрямок, зокрема Мелітополь.

– Якщо ми виходимо на Мелітополь, ми вирішуємо два завдання. Перше – ми розсікаємо сухопутний коридор до Криму. Друге – ми перетворюємо Крим на острів, і вся його стратегічна цінність для окупантів втрачається з виходом на Мелітополь, – сказав Грабський.

За його словами, українські Сили оборони можуть це зробити.

Додамо, що днями з’явилася інформація про збільшення активності ворога на Запорізькому напрямку. Зокрема повідомляють, що росіяни через Маріуполь перекидають резерви у Бердянськ та Мелітополь.

Про ситуацію на південному напрямку в ефірі телемарафону розповів речник об’єднаного пресцентру Сил оборони таврійського напрямку Євгеній Єрін.

За його словами, у цих містах Запорізької області йде постійний рух сил противника.

Так, останнім часом спостерігалося певне прибуття ворожих підрозділів, але разом з тим деякі підрозділи виводилися. Значного посилення на Запорізькому напрямку в цілому не спостерігалося, але у певних ділянках ворог збирає сили, які можна оцінювати як потенційно наступальні,
– зазначив Євгеній Єрін.

Водночас він запевнив, що конкретного напрямку чи ділянки для наступу ворог не обрав. Окупанти час від часу змінюють позиції.

Окрім того, речник пресцентру Сил оборони таврійського напрямку зауважив, що ворог станом на зараз немає можливості наступати на обласний центр і окупувати Запоріжжя.

“Наразі таких намірів і можливостей противника не спостерігається. Разом з тим діють диверсійно-розвідувальні підрозділи, що намагаються перевірити нашу оборону на міцність. Але їхні спроби марні – противник відходить з втратами або знищується”, – додав Єрін.

Раніше у Генштабі ЗСУ розповіли, що окупанти намагаються відновити втрачене становище на Лиманському напрямку. Тим часом на Запорізькому напрямку ворог намагається відновити залізничну інфраструктуру. Мета цих дій – покращити логістичне забезпечення.