Російська армія веде активну підготовку уздовж сухопутних кордонів України. Можливо, росіяни готуються до вторгнення.

Про це заявив секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Турчинов під час екстреного засідання. За його словами, Москва вперше відкрито напала.

"Ми бачимо, що військові підрозділи Збройних сил, ФСБ РФ атакували наші ВМС, причому вели вогонь на поразку. Саме тому ми говоримо про небезпеку не тільки провокацій у Чорному і Азовському морях, а й на суші. Ми бачимо ту активну підготовку військових підрозділів РФ , яка відбувається уздовж наших північних, східних і південних кордонів", — заявив він.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

Варто зазначити, що після інциденту 25 листопада, коли корабель РФ протаранив буксир ВМС України, на виході з Керченської протоки Росія застосувала зброю проти кораблів ВМС України, захопивши три судна. На борту є як мінімум шість поранених, 23 українці стали військовополоненими РФ.

У зв'язку з інцидентом увечері 25 листопада президент України Петро Порошенко скликав екстрене засідання Ради національної безпеки і оборони. Президент підтримав ідею введення у країні воєнного стану, питання про який розгляне Верховна Рада на позачерговому засіданні 26 листопада, яке намічене на 16:00.