Лідери країн НАТО, за інформацією адмірала Джеймса Ставрідіса, повернулися до ідеї передачі Україні винищувачів МіГ-29 або навіть надлишків американських F-16

У країнах Північноатлантичного альянсу (НАТО) знову всерйоз розглядають можливість передачі Україні партії літаків-винищувачів.

Таку інформацію озвучив адмірал американського флоту у відставці Джеймс Ставрідіс у своєму матеріалі для західного новинного агентства Bloomberg.

За словами американського флотоводця, зараз лідери країн НАТО зважилися на перегляд ідеї, від якої відмовилися в останні дні лютого – після початку повномасштабного військового вторгнення – про передачу Україні бойових літаків.

Як говорить Ставрідіс, на даний момент в НАТО обговорюють надання ЗСУ або винищувачів моделі Міг-29 (ще радянського виробництва), або, при самому позитивному результаті справи, навіть запасів американських винищувачів F-16. Адмірал стверджує, що ці багатоцільові винищувачі дуже прості в освоєнні.

Як відомо, практично всі запаси запчастин і бойового комплекту для винищувачів МіГ-29, які були у Варшави, Польща передала Україні.

Передбачається, що завдяки цьому українські Військово-повітряні сили зможуть в оперативному порядку відновлювати боєздатність своїх військових літаків.

Київ успішно протистоїть ВПС Росії, проте ресурсів для тривалої боротьби все ж не вистачає, тому держава, як і раніше, вимагає від Заходу постачань винищувачів.