Росія буде готова розпочати наступ на Донецькому напрямку, починаючи з перших чисел грудня.

Про це заявив військовий експерт, полковник запасу Олег Жданов в ефірі UkrlifeTV.

За його словами, у Росії вивільнилася частина сил після відступу з правобережної частини Херсонщини, які були перекинуті в окуповану частину Донецької області. Крім того, частина російських сил перекидається в Ростовську область РФ, заявив експерт.

– Десь до 1 грудня вже Росія, найімовірніше, закінчить основні заходи з формування та доукомплектування і, напевно, будуть зроблені спроби наступу, – сказав Жданов.

Військовий експерт сумнівається, що окупанти зможуть поширити свої спроби наступу на Луганську або Харківську області.

На думку Жданова, про такий наступ російських сил свідчить кілька факторів. Серед них, по-перше, амбіції диктатора РФ Володимира Путіна, якому важливо мати хоч якісь успіхи на полі бою.

По-друге, амбіції Пригожина, який хоче довести всередині РФ, що його найманці воюють краще за регулярну російську армію, а по-третє, економічний чинник, адже через Слов’янськ подається вода в окупований з 2014 року Донецьк.

– Саме тому вони намагаються в районі Бахмута або Вугледара знайти якесь слабке місце в нашій обороні. Їм потрібен пролом, щоб потім вклинюватися далі і розвивати успіх у наступі, – сказав він.

Примітно, що інший військовий експерт, Сергій Грабський, заявляв, що Росія не витримує навантаження і тиску запроваджених санкцій, тому використовує в повномасштабній війні проти України дуже застарілу техніку та озброєння. Тож, вважає експерт, зараз назріває переломний момент у війні через падіння російської економіки.

У районі Бахмута на Донеччині тривають спроби російських військ обійти цей населений пункт, але погодні умови сильно псують плани ворога. Для оборони нашим захисникам така погода грає на руку.

Про це Жданов повідомив 24 каналу. Він також відзначив, що ситуація в селищі Курдюмівка на Донеччині залишається складною.

На його думку, для оборони погодні умови сприяють нашим захисникам.

У районі Бахмута тривають спроби російських військ і представників приватних військових компаній обійти Бахмут, але погодні умови сильно псують ці плани
– наголосив експерт.

Військовий оглядач зазначив, що під Курдюмівкою точаться запеклі бої, оскільки окупанти знайшли пролом в обороні ЗСУ, мали частковий успіх і намагаються його розвивати.

Жданов повідомив, що на цьому напрямку наші війська ведуть оборонні бої та намагаються завдати максимальних втрат російським військам, щоб зупинити ворога і закріпитися на позиціях.

Наразі тривають опозиційні бої на околицях цього населеного пункту Курдюмівка,
– підсумував Жданов.

Він відзначив, що на Куп’янському напрямку ворог веде оборонні бої. ЗСУ намагаються його підтискати у напрямку Сватового.

Десь трохи просуваємося, але дуже важко йде просування, бо погодні умови дуже сковують дії Збройних Сил. Тут погода діє проти нас,
– сказав Жданов.

Він повідомив, що на Лиманському напрямку ворог концентрує основні зусилля на веденні наступальних операцій. Обстрілює з усіх видів артилерії населені пункти та українські війська у Луганській та Донецькій областях.

Як відомо, на напрямку Сватове – Кремінна російські окупанти намагаються змінити ситуацію на свою користь і пробують вести контрнаступальні дії, хоча це і закінчується для них серйозними втратами. Однак ЗСУ намагаються завдати ворогу максимальної шкоди та не дати йому у спокійних умовах вибудовувати лінію оборони.