Діалог із Москвою залишається пріоритетом, але Альянс розглядає всі можливі варіанти.

Про це генсек Північноатлантичного альянсу Єнс Столтенберг заявив в інтерв'ю норвезькому виданню ABC Nyheter.

Глава організації нагадав про ультиматум, висунутий проти РФ за невиконання умов договору. "Ми дали Росії останній шанс. Термін закінчується другого лютого", – сказав він.

Відповідаючи на запитання про можливість уникнути загострення конфлікту з Росією, Столтенберг наголосив на важливості діалогу. "Поки НАТО стоїть на міцних і сильних позиціях, ми можемо вести діалог із Росією. Це я засвоїв з норвезької політики. Норвегія завжди тісно співпрацювала з Росією в багатьох областях, і це відбувається не всупереч, але завдяки НАТО", – додав він.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

При цьому генсек НАТО не виключив і іншого варіанту розвитку подій.

"Дії в роботі над договором про скорочення озброєнь можуть носити військовий характер, але ми можемо знайти новий підхід", – сказав Столтенберг.

За його словами, вищий пріоритет залишається за "порятунком" ДРСМД, але "треба готуватися" і до світу без такого договору. "Це настільки серйозно, що я не збираюся спекулювати на тему дій НАТО в цьому випадку", – прокоментував політик можливість провалу переговорів.

Як раніше повідомлялось, президент США Дональд Трамп заявив про намір США вийти з договору з Росією про ракети середньої і малої дальності (РСМД). Трамп підкреслив, що Росія порушила умови цього договору, однак не став вдаватися в подробиці. У МЗС РФ його слова назвали шантажем, підкресливши при цьому, що зопалу на них не реагуватимуть.

Договір між СРСР і США про ліквідацію ракет середньої і малої дальності був підписаний Михайлом Горбачовим і Рональдом Рейганом у Вашингтоні 8 грудня 1987 під час радянсько-американського саміту. Учасники зобов'язалися не виробляти, не випробовувати та не розгортати наземних балістичних і крилатих ракет середньої (1000-5500 км) і малої (500-1000 км) дальності. 

Окрім того варто зазначити, що у 2020 році Збройні сили України будуть діяти за стандартами НАТО відповідно до закону про національну безпеку.

Про це заявив Президент Петро Порошенко.

“У 2020 році Збройні сили Україні будуть зорганізовані і здатні діяти повністю за стандартами НАТО згідно із законом про національну безпеку", – сказав глава держави.

Він переконаний, що шлях України до Євросоюзу та НАТО допоможе гарантувати безпеку українських кордонів і суверенітету. «Наш шлях до миру, але не на умовах капітуляції, яку нам пропонує російська п’ята колона, а на умовах національних інтересів України», – наголосив глава держави.