Політика
Подобається

Ми дали Росії останній шанс! НАТО готове до військових заходів

11/01/2019     Автор: Яна Романська
Ми дали Росії останній шанс! НАТО готове до військових заходів

Діалог із Москвою залишається пріоритетом, але Альянс розглядає всі можливі варіанти.

Про це генсек Північноатлантичного альянсу Єнс Столтенберг заявив в інтерв'ю норвезькому виданню ABC Nyheter.

Глава організації нагадав про ультиматум, висунутий проти РФ за невиконання умов договору. "Ми дали Росії останній шанс. Термін закінчується другого лютого", – сказав він.

Відповідаючи на запитання про можливість уникнути загострення конфлікту з Росією, Столтенберг наголосив на важливості діалогу. "Поки НАТО стоїть на міцних і сильних позиціях, ми можемо вести діалог із Росією. Це я засвоїв з норвезької політики. Норвегія завжди тісно співпрацювала з Росією в багатьох областях, і це відбувається не всупереч, але завдяки НАТО", – додав він.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

При цьому генсек НАТО не виключив і іншого варіанту розвитку подій.

"Дії в роботі над договором про скорочення озброєнь можуть носити військовий характер, але ми можемо знайти новий підхід", – сказав Столтенберг.

За його словами, вищий пріоритет залишається за "порятунком" ДРСМД, але "треба готуватися" і до світу без такого договору. "Це настільки серйозно, що я не збираюся спекулювати на тему дій НАТО в цьому випадку", – прокоментував політик можливість провалу переговорів.

Як раніше повідомлялось, президент США Дональд Трамп заявив про намір США вийти з договору з Росією про ракети середньої і малої дальності (РСМД). Трамп підкреслив, що Росія порушила умови цього договору, однак не став вдаватися в подробиці. У МЗС РФ його слова назвали шантажем, підкресливши при цьому, що зопалу на них не реагуватимуть.

Договір між СРСР і США про ліквідацію ракет середньої і малої дальності був підписаний Михайлом Горбачовим і Рональдом Рейганом у Вашингтоні 8 грудня 1987 під час радянсько-американського саміту. Учасники зобов'язалися не виробляти, не випробовувати та не розгортати наземних балістичних і крилатих ракет середньої (1000-5500 км) і малої (500-1000 км) дальності. 

Окрім того варто зазначити, що у 2020 році Збройні сили України будуть діяти за стандартами НАТО відповідно до закону про національну безпеку.

Про це заявив Президент Петро Порошенко.

“У 2020 році Збройні сили Україні будуть зорганізовані і здатні діяти повністю за стандартами НАТО згідно із законом про національну безпеку", – сказав глава держави.

Він переконаний, що шлях України до Євросоюзу та НАТО допоможе гарантувати безпеку українських кордонів і суверенітету. «Наш шлях до миру, але не на умовах капітуляції, яку нам пропонує російська п’ята колона, а на умовах національних інтересів України», – наголосив глава держави.