Збройні Сили України продовжують звільнення окупованих росією територій. Від початку вересня понад 3000 кв км повернуто під контроль України. Повідомляє головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний.

На Харківському напрямку ми почали просуватися не тільки на південь та схід, а й на північ. До виходу на державний кордон залишається 50 км.

На цих світлинах – результати роботи кількох підрозділів Збройних Сил. У тісній взаємодії вони звільнили села Байрак, Нова Гусарівка, Щурівка й Вільхуватка.

Захоплення потужних укріпрайонів російських військ, котрі вони гордо назвали «Масква», «Омск» й «Пітєр», дало змогу розгорнути контрнаступ на Балаклію, Ізюм та Куп‘янськ.

Пишаюся і вдячний кожному українському військовослужбовцю. Маю за честь боротися пліч-о-пліч з вами.

Вічна Пам’ять полеглим в боях за Україну!

Ці ж дані підтвердили й в  ISW. Фахівці відзначають, що це більше території, ніж російські сили захопили за всі свої операції з квітня.

Український контрнаступ у Харківській області розбиває російські сили та руйнує північну донбаську вісь росії. Російські війська не ведуть контрольованого відходу і спішно тікають із південного сходу Харківської області, щоб уникнути оточення навколо Ізюма,– кажуть в ISW.

Аналітики визнають, що звільнення Ізюма – це найбільш визначне українське військове досягнення після перемоги в березневій битві під Києвом.

“Це усуне російське просування на північному заході Донецької області вздовж траси E40, яку російські військові намагалися використати для обходу українських позицій на лінії Слов’янськ – Краматорськ”, – мовиться у повідомленні.

При цьому ЗСУ звільняють важливі стратегічні міста. У Генштабі дотримуються режиму інформаційної тиші. Тому ми дізнаємось про це пізніше. Наприклад, про звільнення з-під окупації Куп’янська у відомстві повідомили наступного дня.

Водночас, Олексій Арестович заявив, що російські окупанти брали район контрнаступу ЗСУ понад 100 діб. За словами радника глави Офісу Президента росіян було значно більше.

Натомість наші військові звільнили ці території меншими силами за декілька діб. Відповідну інформацію Олексій Арестович оприлюднив 10 вересня.

Російська, прости Господи, армія брала район нашого контрнаступу понад 120 діб, – розповів Арестович.

Радник Андрія Єрмака пояснив, що:

при цьому російська армія була у чисельному і принципово більшому кількісному складі;

окупанти 3 місяці поспіль “вивалювали” на позиції ЗСУ по 45 – 60 тисяч снарядів на добу;

українські військові ледве могли відповісти 4 – 6 тисячами;

а на один наш стовбур артилерії вороги мали 10 – 15 своїх.

Угруповання російських окупантів провалюється на багатьох ділянках фронту на Сході України. Тепер загарбники спробують помститися за успіхи Збройних Сил. Вони можуть посилити ракетні обстріли та використати свою найгрізнішу погрозу.

Про це розповів керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко.

За його словами, контрнаступ ЗСУ активно йде вперед, і ми всі дійсно маємо привід тішитися. Однак не потрібно впадати в ейфорію. Війна ще не закінчилася, і окупанти точно спробують відповісти.

Перший варіант – окупанти банально почнуть “відмазуватися” і говорити маячню, що відступ з Харківщини – це “тактичний маневр”, “хитрий хід”, а вони готують в інших точках ударні угруповання. Крім того, окупанти однозначно посилять ракетні обстріли території України.

В цей час залишки військ, які хоча б на щось спроможні на Сході та Півдні, вони переведуть в глуху ешелоновану оборону. Це, якщо їм взагалі це вийде зробити, бо може не вийти. Також вони спробують нашкребти хоча б якісь резерви в росії, щоб далі перекидати їх, –зазначив Мусієнко.

Другий варіант дещо перегукується з першим. Вони так само посилять ракетні обстріли та спробують назбирати резерви. Однак в путіна та його посіпак знову може “увімкнутися” риторика щодо тактичних ядерних ударів. Це може прозвучати в їхніх заявах.

Третій сценарій – найменш ймовірний. Росія може визнати реальну ситуацію та ухвалити рішення про відступ. Але окупанти, як наголошує Мусієнко, настільки вперті у своєму ідіотизмі, що це практично неможливий варіант.