Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний провів телефонну розмову з Верховним головнокомандувачем Обʼєднаних збройних Сил НАТО в Європі та командувачем ЗС США в Європі генералом Крістофером Каволі.

Звернули увагу на важливі оборонні питання. Обговорили постачання озброєння, техніки та боєприпасів. Подякував партнерам за підготовку українських військових та іншу важливу допомогу.

Домовилися і надалі активно взаємодіяти. 

Міністр оборони України Олексій Резніков в інтерв’ю естонському ЗМІ заявив, що прифронтове місто Бахмут досі залишається фортецею і це дасть Україні час підготуватися до контрнаступу, який має розпочатися найближчим часом.

“Їхні (росіян – ред.) втрати божевільні. Наші військові вважають, що тільки на Бахмутському напрямку, росіяни втрачають у середньому 500 вбитих або поранених на день. А це означає, що вони там швидко вичерпують свої наступальні можливості”, – сказав міністр.

Звідси, за словами Резнікова, виходить принципове рішення українського командування: утримувати Бахмут попри власні втрати, тому що його захист обмежує можливості росіян і дає нам стабільність на всій лінії фронту.

“У травні минулого року росіяни почали наступ на Бахмут. Вони продовжують наступ без значних результатів. Бахмут досі стоїть як фортеця. На цьому напрямі ми знизили наступальні можливості росіян. Це допомагає нашим силам утримувати лінію фронту стабільною та дає нам час для підготовки до контрнаступу” – стверджує Рєзніков. Та продовжує:
“Він вже планується за кількома напрямками. Це залежить від того, який момент є найбільш підходящим, як вони вирішать. Також все залежить від погодних умов. Навесні наша земля дуже волога. Можна використовувати тільки гусеничну техніку. Думаю, у квітні-травні ми все побачимо”, – розповів міністр оборони додатково зазначаючи і той факт, що застосуються й нові танки.

Рєзніков також анонсував цього року дуже позитивні зміни для України. Він переконаний, що українські захисники продовжать звільняти окуповані території, як це було у Київській, Чернігівській, Сумській, Харківській та Херсонській областях.