Окупанти із Російської Федерації переключилися з Бахмута на Авдіївку. Там зараз коїться справжня м’ясорубка.

Як повідомив боєць окремого загону спеціального призначення “Майкл” в ефірі каналу 1+1, інтенсивність боїв в Авдіївці висока, ситуація останніми днями загострилася.

“Якщо раніше ворог завдавав періодично авіаудари, зараз завдає систематично. Артилерія працює в режимі нон-стоп. У місті справді небезпечно перебувати. Було прийнято рішення обмежити рух у місті, як для журналістів, так і для волонтерів”, – розповів військовослужбовець.

За словами “Майкла”, Авдіївку штурмують регулярні війська окупаційної армії та бойовики так званої “ДНР”. Щодо “вагнерівців” на цьому напрямку воїн зазначив, що їх поки там не фіксують, попри інформацію засобів масової інформації.

“Ворог намагається по-різному штурмувати. Була й тактика м’ясорубки – вони масово наступали. Застосовували тактику маневру – засилали малу групу для штурму, а інша була на прикритті. Ворог використовує різні тактики задля досягнення цілей”, – зазначив воїн.

“Майкл” зазначив, що росіяни хочуть будь-що оточити Авдіївку та знищити її повністю. Це покращить їм тактичне положення, адже українським воїнам буде важче вести міські бої серед руїн. Якщо тактика оточення не спрацює, росіян будуть шукати слабкі місця в обороні для досягнення будь-яких успіхів.
Військовослужбовець зауважив, що окупанти штурмують Авдіївку не через її стратегічну важливість, а лише для того, щоб досягти якихось територіальних успіхів.

“У них не вийшло на Бахмуті – вони переключилися на Вугледар. У них не вийшло на Вугледарі – вони намагаються це зробити в Авдіївці. Зрозуміло, що окупанти намагатимуться покращити своє положення хоч десь”, – додав воїн ЗСУ.

Нещодавно окупанти значно посилили наступ на Авдіївському напрямку. Це сталося на тлі поразки у Вугледарі та незначних успіхів в Бахмуті. Інститут вивчення війни повідомив, що російські окупанти змінили пріоритет з Бахмута на інші напрямки, зокрема на Авдіївку.

“Російські сили зараз збільшують темпи наступальних операцій навколо Авдіївки з метою оточення населеного пункту. Не виключено, що російські сили роблять це за рахунок операцій навколо Бахмута й наступу навколо Вугледара, який зупинився”, – йдеться у звіті ISW.

В Інституті посилаються на повідомлення російських солдатів 136-ї окремої гвардійської мотострілецької бригади 58-ї загальновійськової армії. Раніше вони говорили, що військове керівництво Російської Федерації планує передислокувати їх під Вугледар, проте вже станом на 21 березня один з російських військових блогерів повідомив, що цей підрозділ вже воює під Авдіївкою.

“Ця очевидна зміна дислокації, якщо вона не є результатом російського спотворення фактів, ймовірно, вказує на те, що російські війська взяли за пріорітет активізацію операцій навколо Авдіївки, а не відновлення наступу на Вугледар”, – резюмували в Інституті вивчення війни.

Також там відзначили, що активізація військ Російської Федерації на нових напрямках навряд чи сильно вплине не події на полі бою, оскільки в цілому російський наступ на сході України наближається до кульмінації.
В свою чергу голова Авдіївської міської Військової адміністрації Віталій Барабаш зазначив, що місто закрите на в’їзд з 27 березня, в тому числі для волонтерів та журналістів.