Президент України Володимир Зеленський запросив лідера Китаю Сі Цзіньпіна відвідати України. Про це глава держави заявив під час інтерв’ю виданню Associated Press. Натомість у Китаї досить швидко відреагували на таке запрошення. У міністерстві закордонних справ країни заявили, що “позитивно оцінюють” пропозицію президента Володимира Зеленського щодо переговорів України та КНР. 

Про це заявила речниця МЗС КНР Мао Нін. 

За її словами, Китай “позитивно оцінює пропозицію президента Зеленського щодо переговорів між двома країнами, але говорити про конкретну дату зустрічі поки не доводиться”. 

“Китай підтримує спілкування з усіма сторонами українського конфлікту, включаючи саму Україну”, – сказала Мао Нін.  

Водночас, як відзначив експерт Юрій Фельштинський в інтерв’ю Пітеру Залмаєву, покращення українсько-китайським відносин може дуже позитивно вплинути на розвиток подій на території України, ймовірно, навіть вдасться закінчити війну. 
 
На думку Фельштинського, війна припиниться тоді, коли КНР стане на бік української держави. 

“Китай може припинити цю війну, зупинити цю війну завтра, якщо він заявить, що він у цій війні стає на бік України і починає постачання озброєнь Україні. Ось у цей день війна припиниться”, – сказав експерт. 

За його словами, після цього для РФ війна проти України “буде абсолютно безглузда і абсолютно програна”. 

“І Китай навпаки може стати на бік Росії і почати надавати військову допомогу Росії. Це буде означати, що Сполучені Штати відкрито вступлять у цю війну, і відповідно в цю війну відкрито вступить НАТО…”, – вважає Фельштинський.