Російські окупанти панікують у Криму. Вони риють траншеї по всьому узбережжю тимчасово окупованого півострова. 

 Про це розповіла постійна представниця президента України в АР Крим Таміла Ташева.  

За її словами, росіяни навіть вже вивозять свої родини. 
Ташева зазначила, що окупаційні адміністрації дуже хвилюються, а російські військові вже риють траншеї фактично по всьому узбережжю Кримського півострова, на Керченському півострові та перешийку. 

Це дійсно у них паніка починається, вони дуже бояться щодо українського наступу на територію Криму, намагаються частково облаштовувати місця для схову, бомбосховища. І то, вони це почали робити після тиску з боку кримського місцевого населення, – додала постійна представниця президента України в АР Крим. 

Вона також звернула увагу на те, що візит кремлівського диктатора Владіміра Путіна на окупований півострів відбувся без урочистостей чи великих концертів. 

“Я не думаю, що це якимось чином заспокоїло місцевих мешканців, всі прекрасно все розуміють. Крим максимально втягнутий у війну, є великою військовою базою, тому все це прекрасно розуміють, починають поступово виїжджати з території півострова”, – зазначила Тамашева. 

Вона підсумувала, що росіяни, які проживають у Криму незаконно, представники так званих правоохоронних органів вже намагаються вивезти свої родини з Джанкоя та Красноперекопська. 

Окрім цього, як розповів заступник постійного представника президента України в Автономній Республіці Крим (АРК) Денис Чистіков у прямому ефірі телеканалу FREEДОМ, Росія збільшила кількість пасажирських поїздів із території тимчасово окупованого Криму, пояснюючи це нібито потребами курортного сезону. Однак у перспективі їх можна вважати евакуаційними.  

Він зазначив, що за офіційною російською інформацією, за минулий рік ринок нерухомості в Криму за кількістю угод просів на 70%, навіть при тому, що там активно проводиться будівництво за бюджетні гроші для населення та використовуються житлові сертифікати, видані жителям Херсонської області після захоплення Російської Федерацією лівобережжя. 

Інформація, що надходить із Криму, свідчить про те, що росіяни, які приїхали туди за роки окупації, намагаються поїхати. По-перше, додому — у російські глибинки із несприятливими кліматичними умовами. 

“Понад 800 тис. громадян Росії приїхали у тимчасово окупований Крим. Перші дуже неохоче їхали, бо розуміли, що окупація була незаконною. Тому Росія використала різні програми заохочення. Це і підвищення у посаді, і переведення чиновників та військових, а також вчителів та інших категорій населення. Їм надавали пільгове житло. Вони якраз переїжджали із далеких регіонів Російської Федерації, оскільки шукали кращі кліматичні умови. Наразі ті, хто розуміє, що Крим скоро повернеться під контроль України, повертаються до тих місць, де й проживали”, — коментує гість ефіру. 

По-друге, посилаючись на свідчення мешканців півострова, заступник постпреда президента України в АРК каже, що деякі громадяни РФ, а також колаборанти з Криму, активно скуповують нерухомість у Краснодарському краї Росії. Через це там зростає вартість житла. 

Також Чистіков вважає, що потяги з Криму вже стають до певної міри евакуаційними. Збільшення їхньої кількості, на його думку, пов’язане саме з попитом на виїзд із півострова. 

“Нещодавно з’явилася інформація, що збільшилася кількість пасажирських поїздів з території тимчасово окупованого Криму. Російська влада заявляє, що це пов’язано з туристичним сезоном, зростанням інтересу до Криму. Але ми розуміємо, що після останніх “бавовна” (вибухів) у Джанкої та Севастополі почалися скасування укладених договорів на покупки чи відпочинок. Уже зараз мешканці Російської Федерації використовують ці поїзди з метою виїзду. Потік збільшуватиметься, і вони вже заздалегідь готують ці поїзди, їх фактично можна вважати евакуаційними на майбутнє”, — зазначив Денис Чистіков. 

Заступник постпреда президента України в АРК також наголосив, що після повернення Криму під контроль України всі угоди з нерухомістю, які укладалися громадянами РФ на півострові, будуть визнані незаконними та переглядатимуться українською стороною.