Ситуація в країні-агресорці справді критична й патова. Диктатор Путін страшенно боїться, що його можуть скинути. Володимир Путін стверджує, що новою «елітою» Росії стануть окупанти, які вийшли на війну проти України. Це — неправда. Він ніколи не ризикуватиме підіймати цих агресорів по «кар’єрній драбині».

Про це розповів політолог і соціолог з Німеччини, російський опозиціонер Ігор Ейдман, зауваживши, що всі ці твердження — це просто балачки.

Путін не бажає відновлювати своє оточення новими людьми. Він страхується, що вони можуть позбавити його влади.

 Путін слабкий. Він спирається на нове оточення, як на звичний «костиль». Він боїться нових людей в оточенні; боїться, що вони можуть його підсидіти. Тому кадрової революції в Росії не буде. І ніякий вбивця з війни проти України не замінить Шойгу чи того ж Абрамовича, – підкреслив Ейдман.

Але не варто виключати вірогідність того, що свої ж можуть влаштувати президенту РФ удар «під дих». Тому в будь-якому випадку Путіну залишилось недовго.

Як підкреслив Ейдман, Путін відрізняється від інших диктаторів тим, що не має харизми, енергії та витонченості. Він не вміє вести потужні промови. І найголовніше — він ніколи не розчищає своє оточення. Ці люди завжди поруч, попри те, які помилки вони б не робили.

 Росіяни люблять, коли цар хороший, а бояри погані. Цар має виганяти бояр, влаштовувати показові процеси. Путін цього не робить. Він довіряє лише боярам, яких знає десятиліттями. Навіть з радянських часів. Він довіряє лише цим людям, – сказав Ейдман.

Відповідно до цього, ці люди можуть буквально робити все, що їм завгодно. Наприклад, Шойгу, який, безперечно, провалив повномасштабну війну проти України, все ще залишається на владних посадах. Те саме стосується керівників російського військово-промислового комплексу, які обіцяли «суперзброю», але не здійснили жодних значущих кроків у цьому напрямку.