Росія утримує потужне угруповання на Бахмутському напрямку. Однак вагнерівців на тому напрямку вже немає.

Про це в ефірі національного телемарафону розповів речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий.

Експерт зазначив, що станом на сьогодні на Бахмутському напрямку вагнерівців немає.

Там є вороже угруповання доволі потужне – до 50 тисяч, більше ніж 300 танків, понад 330 артилерійських систем і 140 реактивних систем залпового вогню,– зазначив речник.

За його словами, на Бахмутському напрямку воюють:

десантники;

піхотні підрозділи;

війська тероборони;

бойовий армійський резерв, так званий “Барс”;

частини підрозділів невеликих ПВК.

Череватий підсумував, що для України конфлікт між різними сегментами ворожих військ дуже на руку, адже “невдачі ніхто не хоче ділити, а лише перемоги”.

Український контрнаступ на Бахмутському напрямку дає результати – ЗСУ поступово просуваються вперед і звільняють окуповані території, а також зізнаються, що з відходом вагнерівців інтенсивність боїв знизилась, – пишуть військові аналітики bbc.

За даними генштабу, українські війська перехопили “стратегічну ініціативу” в цьому районі і ведуть широкий наступ. Вглиб міста ЗСУ ще не зайшли, ведуть бої по флангах навколо Бахмута, вибивають росіян з раніше захоплених позицій.

Військові пояснюють, що така тактика ведеться з метою оточити росіян і таким чином повернути раніше окуповане місто. Росіяни ж в такій ситуації будуть змушені або піти, або опиняться в оточенні.

Російське міноборони ж ці успіхи прямо не визнає, лише стверджує, що ситуація в Бахмуті складна через суттєву активізацію ЗСУ.

В українському генштабі розказали, що ЗСУ успішно наступають на Бахмутському напрямку і закріплюються на досягнутих рубежах. “Противник чинить спротив і зазнає великих втрат. Тривають важкі бої”, – додали там.

Регулярно звітує у своєму телеграмі про просування під Бахмутом і командувач Сухопутних військ Олександр Сирський: “Маємо просування вперед під Бахмутом і воно продовжується. Рухаємось”.

А заступниця міністра оборони Ганна Маляр зранку 30 червня доповіла про впевнений рух українських військових в сторону Бахмута. “В саме місто ми не заходили. Ми зараз контролюємо південно-західні околиці міста. Але основні бої – довкола. Там йде наступ по кількох напрямках”.

Говорять про успіхи українців і в Інституті вивчення війни (ISW). Його аналітики пишуть про визнання Україною “стратегічної ініціативи” на цьому напрямку. Зокрема, що українські війська просунулися на 1200 м у напрямку Кліщіївки (7 км на південний захід від Бахмута) та на 1500 м у напрямку Курдюмівки (13 км на південний захід від Бахмута).

За попередніми оцінками ISW, зараз українські війська перехопили ініціативу на всіх рівнях майже по всьому фронту.

Українські офіційні особи, ймовірно, тепер визнають, що ініціатива належить українським силам, щоб показати, що ЗСУ будуть і далі наступати, резюмують в ISW.

Речник Східного управління військ Збройних сил України Сергій Череватий розповів ВВС Україна, що після виходу вагнерівців з Бахмута інтенсивність боїв зменшилася. Росіяни, розуміючи це, останнім часом відправили туди додаткові сили, їхня головна бойова сила на цьому напрямку – повітряно-десантні війська.

“З лиманського напрямку вони перекинули на північний фланг Бахмута цілий десантний полк. Там також стоять мотострілецькі підрозділи, загони БАРС (Бойовий армійський резерв) і територіальні війська”, – пояснив він.

Саме тому в останні дні ситуація там для ЗСУ ускладнилася, чисельність противника суттєво збільшилася – російське угруповання в районі Бахмута, за даними української сторони, наразі налічує 50 тисяч. Лише за останню добу по українських силах нанесли біля 500 артилерійських ударів та здійснили два авіанальоти.

“Але ми і далі тиснемо на ворога по флангах. За вчорашню добу ми пройшли більше кілометра в районі Курдюмівки і Кліщіївки”, – каже Череватий.

В ході контрнаступу ЗСУ повернули під український контроль 16 квадратних кілометрів території на цьому напрямку, а з середини травня – 50 кв.км