Наша перемога над росією та успішні реформи відкриють нові горизонти для України.

Про це Міністр оборони України Олексій Резніков написав у Твіттері.

«Дякуємо НАТО і Генеральному Секретарю НАТО Єнсу Столтенбергу за його підтримку України. Ми пройшли довгий шлях і де-факто приєдналися до Альянсу. Україна вже робить значний внесок у безпеку вільного світу. Я впевнений, що наша перемога та успішні реформи відкриють нові горизонти для України», — зазначив він.

Сигнал України світу полягає в тому, що Україна є де-факто членом НАТО і залишилося оформити це де-юре якнайшвидше і без плану дій щодо членства. Про це раніше вже розповідав голова МЗС України Дмитро Кулеба.

Він акцентував на тому, що в процесі набуття членства в НАТО, запущеному у 2008 році, перед Україною поставили барʼєр у вигляді ПДЧ. На думку міністра, цей процес був заведений у глухий кут, з якого треба було вийти й Україні, і НАТО, бо в іншому випадку «нам би з року в рік, можливо, з десятиліття у десятиліття повторювали: ПДЧ, ПДЧ, ПДЧ, і ніколи б це ПДЧ ми і не отримали».

Глава української дипломатії зауважив, що реальність докорінно змінилася на полі бою і тоді було ухвалено рішення змінити реальність і в дипломатичному просторі, змінити логіку і динаміку євроатлантичної інтеграції і набуття членства України в НАТО.

«Тут принципова позиція Президента зіграла ключову роль, тому що тепер ми кажемо дуже просто: Україна є де-факто членом НАТО, залишилося просто оформили це де-юре, це має відбутися якнайшвидше і без ПДЧ. Ось це той сигнал, який ми надіслали світу», – сказав Кулеба.