У Збройних сил України є шанс закінчити гарячу фазу війни до осені або до кінця 2023 року.

Як зазначив військовий експерт Олег Жданов, його прогноз щодо цього не змінився.

“У нас є шанс на успішний контрнаступ, й до кінця року або до осені цього року ми можемо закінчити гарячу фазу цієї війни. Є такий шанс, залишається надія. Як то кажуть, вона вмирає останньою, є найстійкішим почуттям людини. Тому мої прогнози абсолютно не змінилися. Я сподіваюся, що до осені ми можемо виконати більшу частину завдань”, – зазначив він.

При цьому Жданов назвав кілька варіантів розвитку подій: швидке звільнення територій до кінця року, тривала війна і підготовка до нового наступу навесні 2024 року.

“Третій варіант найідеальніший. Це відступ російських військ з нашої території під вогневим впливом Сил оборони”, – додав експерт.

Зазначимо, американський сенатор-республіканець Ліндсі Грем вважає, що план контрнаступ України “вражає”.

Про це він заявив в інтерв’ю Politico.

«Коли український контрнаступ почнеться, росіян “чекатиме грубе пробудження”», – заявив він ЗМІ після поїздки до Києва на вихідних.

“Найближчими днями ви побачите досить вражаючу демонстрацію сили українців”, – додав політик.

Грем не став розкривати ніяких подробиць про кампанію або її терміни. Але сказав, що “операції з формування” – тобто удари, які розтягують російську оборону – вже почалися, а це означає, що сам контрнаступ, ймовірно, почнеться відносно скоро.