Телеграм-канал Генерал СВР пише, що 13 квітня 2024 року, в ранковому звіті секретареві Ради Безпеки РФ Миколі Патрушеву передали інформацію про безповоротні військово-оперативні втрати живої сили особового складу ЗС РФ-450831 осіб. Ця цифра без урахування даних про втрати російських ПВК, які беруть участь у бойових діях на території України. Після озвученої інформації в Путіна, схоже, чекатиме інфаркт — лікарі точно не встигнуть в клятий Кремль. Адже диктатору вже не раз плохело після таких космічних цифр. Більшість російських ПВК перейшли під контроль міністерства оборони РФ та їх втрати тепер є невід’ємною частиною загальних втрат. 

Протягом вісімнадцяти днів бійці 25-ї окремої повітряно-десантної бригади Збройних сил України провели безперервні бої на захід від окупованого Тоненького на Авдіївському напрямку, під час яких було ліквідовано три батальйони (близько півтори тисячі осіб) російських піхотинців.

Блогер і лейтенант ЗСУ, відомий як Алекс, у своєму Телеграм-каналі «Офіцер», розширив звичайне уявлення про знищення ворожої техніки, додаючи інформацію про втрати живої сили загарбників.

Незважаючи на ці успіхи, агресор продовжує просуватися у відкритій рівнинній місцевості, де відсутні населені пункти, водойми, терикони та значні фортифікаційні споруди. Чергові втрати супротивника були зафіксовані авторитетним вітчизняним укладачем фронтових мап і військовим експертом під псевдонімом «DeepState».

Втрати окупантів на полі бою ніколи не цікавили Кремль, навпаки Путін хоче мобілізувати, ще більше людей, щоб ті віддавали свої життя за інтереси кремлівського лідера.

Голова міжфракційного об’єднання Верховної Ради України “За деколонізацію і демонтаж Російської імперії” розповів, що найближчим часом у Росії очікується нова хвиля мобілізації. Вона буде дуже масштабною і з кожним місяцем тільки посилюватиметься.

За його словами, у Росії розуміють, що 2024 рік може стати вирішальним у війні проти України, тому використовуватимуть будь-яку можливість для досягнення своїх цілей. Це призведе до дуже великої потреби в живій силі. А отже, нова хвиля мобілізації просто неминуча, і вона буде дуже масштабною.

“Кремль дуже хитро вчинив, коли не оголосив про початок нової хвилі мобілізації до закінчення президентських виборів. Це дало можливість заспокоїти суспільство. Хоча, якщо подивитися, останні два роки мобілізація в РФ і не припинялася. Це постійний процес, який іде “тихою сапою”. Я думаю, що найближчим часом буде оголошено про посилення мобілізації. За даними президента України Зеленського, до літа РФ планує мобілізувати в армію 300 тисяч осіб. Як на мене, ця цифра буде набагато більшою”, — прогнозує народний депутат.

На думку голови міжфракційного об’єднання, у питанні мобілізації Російська Федерація зараз перебуває в досить скрутному становищі. З одного боку, російській армії потрібні люди, щоб зайняти якомога більше території України, а з іншого — влада боїться того, що занадто масштабна мобілізація призведе до масових протестів у країні.

“У Росії розуміють: чим більше людей буде мобілізовано, тим більше в країні з’явиться людей з армійським досвідом, які в майбутньому можуть очолити будь-який масовий протест. Російська влада боїться, що, наприклад, десь у Курську, Казані, Хабаровську або в тому самому Оренбурзі хтось незадоволений може взяти до рук зброю і почати стріляти, а до нього приєднаються інші. І тоді цю протестну хвилю не зупинить ніхто. Це вже було в історії РФ. Тому до питання оголошення мобілізації там підходять дуже обережно”, — зазначив народний депутат.

За його словами, це не заважає РФ “мобілізувати” українців на окупованих територіях України. І “мобілізація” тут не просто жорстка. Це по суті — геноцид українського народу.

“Також нині Росія невблаганно наближається до збройних протестів. Саме збройних. Це будуть бунти на кшталт Пригожинського. Але цього разу вони можуть бути успішними за наявності залізної волі і за відсутності страху. І я можу сказати, що оголошення нової хвилі мобілізації в РФ якраз і може стати спусковим гачком для цих бунтів”, — резюмував голова міжфракційного об’єднання.