Нині надходить значна кількість інформації про пропозиції різних держав щодо передачі Україні літаків F-16.

Анатолій Храпчинський, експерт у сфері авіації та заступник генерального директора компанії з виробництва засобів радіоелектронної боротьби, у ефірі українського телеканалу заявив про розгром всієї авіації та аеродромів РФ. Він обговорив можливість надходження цих літаків до України у найближчий час і можливі перешкоди з боку РФ.

«Наприклад, про можливість передачі F-16 заговорили у Швеції, у Греції. Ці заяви свідчать про те, що Україна має великий шанс отримати ці винищувачі дуже скоро. При цьому є варіант отримати не тільки F-16, але й інші види літаків, у яких є потреба в України. І інформація, яка з’являється, якраз про це і свідчить”, — зазначив експерт у сфері авіації.

За висловами Храпчинського, Україна зробила значний крок у напрямку отримання літаків F-16. Це включає підготовку українських пілотів, технічний персонал та модернізацію інфраструктури для ефективного використання цих літаків.

“ Варто зазначити, що українські пілоти вже закінчують навчання на винищувачах — вони вже відпрацьовують тактичні прийоми, тобто фактично нанесення ударів по цілях. Є успіхи і в навчанні технічного персоналу, який займатиметься технічним обслуговуванням літаків на землі.”, — упевнений експерт.

Анатолій Храпчинський додав, що інформаційний шум з приводу передачі Україні винищувачів F-16 досить сильно нервує РФ, адже вони розуміють, що з наявністю F-16 Україна зможе ефективніше протидіяти російським атакам.

“Росія дуже уважно відстежує цю інформацію. Їх це дуже нервує. Тому останнім часом почастішали обстріли території України по можливих аеродромах, де можуть експлуатуватися ці літаки. Але я думаю, що у них не вийде допустити, щоб Україна не отримала те, на що розраховує”, — резюмував Храпчинський.