Росія використала до 60% своїх запасів «високоточного» озброєння, заявив представник Головного управління розвідки МОУ Вадим Скібіцький.

«Стосовно високоточного, як заявляє РФ, озброєння – системи «Іскандер», «Калібр», крилаті ракети повітряного базування, то, за нашими підрахунками, на сьогодні використано від 55 до 60% тих запасів, які були до війни», – сказав представник ГУР під час брифінгу.

За його даними, найбільше використано балістичних ракет до комплексу «Іскандер», але застосування цих ракет вже давно не фіксували.

Скібіцький каже, що це пов’язано з санкціями проти Росії, оскільки багато складових цієї ракети були іноземного виробництва.

«Але є великі запаси старого радянського озброєння – це крилаті ракети Ха-22, які вже двічі застосовувались вже двічі з території Білорусі, інші крилаті ракети, набір реактивних снарядів «Смерч», «Ураган», авіаційні бомби. Порахувати, що там в них залишилось, – дуже складно», – додав він.

За останніми даними Володимира Зеленського, Росія застосувала проти України уже понад три тисячі крилатих ракет.

Можливе оголошення російським диктатором Володимиром Путіним загальної мобілізації буде свідченням його провалу в Україні.

Про це під час брифінгу в Українському медіацентрі у четвер, 21 липня, заявив представник Головного управління розвідки Міноборони Вадим Скібіцький.

За його словами, наразі кремлівський режим вважає за краще проводити так звану приховану мобілізацію, для якої не потрібно оголошувати військовий стан, і вербує найманців.

Скібіцький підтвердив, що втрати РФ в Україні є значними, проте при цьому не критичні, оскільки її мобілізаційний ресурс великий.

«Але ми вже бачимо проблеми, які вони мають. Проблеми насамперед комплектації бойових підрозділів… Поки що відкритої мобілізації російського населення немає… Оголосити загальну мобілізацію, оголосити війну — це означає визнати поразку. Визнати невиконання тих завдань, які було поставлено для „спеціальної військової операції“. Значить, вони не досягли того, що хотіли зробити своїм бліцкригом і дуже швидкою окупацією усієї території нашої держави», — наголосив він.

Додамо, Олександр Коваленко вважає, що попри наявний поки що дисбаланс спроможностей військово-космічних сил РФ та українських Повітряних сил, українська ППО добре відпрацювала алгоритми протидії всім типам російських ракет, вивчила їхні уразливості та застосовує їх для протидії на кожен тип пуску.

«ППО працює на максимумі можливостей. Навіть більше. Показує високу ефективність ураження цілей – понад 70%», – каже він.

Радянських запасів ракетної зброї Росія має дуже багато. Тих же ракет Х-22 на початок повномасштабного вторгнення в Україну на їхніх складах було близько 1 тисячі одиниць. Ракет малого радіусу дії Х-25 – орієнтовно 20 тисяч.

Тому останнім часом ми бачимо застосування ними тих радянських ракет, що знімаються зі зберігання: Х-22, Х-25, Х-58, Х-31 та інших. Застосовувати можна не всі – чимала кількість просто не піддається розконсервації через терміни зберігання не в найкращих умовах.

Навіть через півроку у російських окупантів все одне будуть ракет
Використання умовно сучасних і умовно високоточних ракет, таких як КР «Калібр», Х-101, Х-55/555 останнім часом на порядок скоротилося. Це свідчить про дефіцит. Він спровокований тим, що в Росії серійне виробництво ракет цих типів неможливе через санкції, адже значна частина електронних компонентів, мікросхем – іноземного походження.

Але варто розуміти: через місяць-два, й навіть півроку, у російських окупантів все одне будуть ракети, як сучасних, так і радянських зразків.

Позаяк існує поняття недоторканного запасу – енна кількість боєприпасів, котрі постійно воююча країна ніколи не розтратить. Залишившись без них, вона не зможе оборонятися у разі війни вже її території.

Показник недоторканого запасу може бути від 10 до 20%.