В умовах погіршення військової обстановки, окупанти вживають кроків щодо розширення своїх військових структур. Проте їм так чи інакше доведеться втікати з двох областей.

Щоб не зазнати поразки на Півдні, окупанти створюють нову 18-та армію загальновійськового типу. Такі заяви подали від Міністерства оборони Великобританії, яке послалося на дані своїх спецслужб.

Військовий експерт Роман Світан вирішив розповісти детальніше про спроби окупантів посилити свою армію в надії не зазнати розгрому на фронті.

«Створення армії — це складний і довгостроковий процес, який потребує кількох тижнів або місяців, а скоріше років. Це величезний обсяг роботи, що потребує великих фінансових вкладень, а також ретельної підготовки».

Зважаючи на все, це не створення нової армії, а скоріше процес адаптації вже існуючих структур. Можливо, намагаючись краще керувати ситуацією, вони планують включити херсонське та запорізьке угруповання до структури під Кримом», — підсумував експерт.

Також військовий експерт, льотчик-інструктор та полковник ЗСУ в запасі Роман Світан, відреагував на заяви в деяких західних ЗМІ про так званий «повільний контрнаступ»

Він звертає увагу, що міжнародні партнери могли б передати Збройним Силам України певні снаряди, які суттєво пришвидшили б контрнаступ ЗСУ. Їх можна запускати з систем HIMARS,

Адже все залежить від військової допомоги партнерів.

Як наголосив Світан, люди, які говорять про так званий «повільний контрнаступ», забувають про деякі деталі. Україна не має повної переваги у повітрі, що дозволило б швидко знищувати лінії оборони окупантів. Варто зауважити, що й Росія не має повної переваги в небі через українську ППО.

Якщо є перевага в повітрі, то можна просто розривати лінії оборони, використовуючи авіабомби, ракети «повітря-земля» тощо. Цього немає. Все можна частково замінити достатньою кількістю артилерії,– зауважив Світан.

Крім того, було б добре отримати від Сполучених Штатів касетні некеровані ракети M26 із дальністю стрільби до 45 кілометрів. Вони підходять для систем HIMARS.

Якщо деякі наші військові партнери радять, що робити… Хай краще зосередяться над тим, що нам дали ці ракети. Тоді ми в 3-4 рази швидше почнемо рухатися. Дальність на 45 кілометрів дозволить на дивізіонну глибину практично пропалити оборону противника,– зазначив Світан.

Окрім цього, рішення про надання Україні понад 60 винищувачів F-16 кардинально змінить баланс сил у небі між Україною та країною-окупантом Росією. Щойно до нашої країни надійдуть перші літаки, буде встановлено паритет.

Якщо F-16 буде забезпечено системами виявлення, Україна отримає беззаперечну перевагу в небі. Про це в ексклюзивному інтерв’ю OBOZREVATEL розповів військовий експерт, льотчик-інструктор, полковник ЗСУ в запасі Роман Світан.

«Паритет буде досягнутий, щойно ми отримаємо машини. Вони приблизно такого ж рівня, однотипні з російськими машинами, тими ж Су-35 – за авіонікою та за льотними характеристиками», – наголосив він.

Разом з тим полковник звернув увагу на те, що вкрай важливо, що саме йтиме в комплекті з F-16.

«Літак сам по собі – це просто залізяка з двигунами, крильцями, гарматами і льотчиком, за великим рахунком, це гармата, що літає. А от якщо нам разом з літаками нададуть цілі розгорнуті системи управління, зняття даних, супроводу, природно, озброєння, це зовсім інша річ», – пояснив Світан.

Зокрема, він уточнив, що дуже важливим є «підключення до загальних систем радіотехнічної розвідки наших партнерів, до супутникових систем стеження типу AWACS».

«Тоді ми матимемо перевагу над російською авіацією, скільки б літаків у них не було і вийдемо на кордони 1991 року», – підсумував він.