Політтехнолог, заступник директора Агентства з моделювання ситуацій Олексій Голобуцький прокоментував нещодавнє висловлювання Секретаря РНБО України Олексія Данілова, який запропонував представнику німецького Бундестагу Нільсу Шміду взяти мігрантів “до себе додому”.

В ексклюзивному коментарі журналісту інтернет-видання Діалог.UA експерт заявив, що не погоджується з висловлюваннями Данилова.

“Я не розумію відповідь нашого секретаря РНБО німецькому депутату. Не вважаю правильним так хамити, тим більше Україна під час підписання Угоди про асоціацію з Європейським союзом брала на себе певні зобов’язання. Ми не можемо просто так послати тих же німців чи інших представників ЄС на три літери “, – вважає Голобуцький.

Водночас, політтехнолог вважає, що з європейцями можна і потрібно домовлятися з цього питання, поставивши чіткі умови.

“Наведу як приклад, як сирійську проблему вирішують грошима в Туреччині, яка отримує від ЄС по 3-4 мільярди на рік за розміщення біженців на своїй території. І Ердоган тримає їх у себе, створює умови, щоб ті не мігрували до Європи. Пропозиція Нільса Шміда зручна і вигідна для Євросоюзу, хоча це сказав депутат, офіційно Німеччина з цим до нас не зверталася, втім, це може статися будь-якої миті, але що матиме Україна у разі, якщо погодиться розглядати такий варіант? – ред.) взагалі не замислювалися над тим, що за це потрібно платити?.. Крім того, ми воююча країна, і у нас теж величезні проблеми, нам потрібна допомога, в тому числі й Європи.

Щоб обміркувати можливість розміщення на нашій території таборів для мігрантів (так, це єдиний допустимий формат з погляду і пандемії, і безпеки – добре охоронювані, якісно захищені території), ми повинні мати на руках узгоджені та підписані зобов’язання та гарантії і від ЄС, і від НАТО (бо мігранти – це загроза)”, – наголошує експерт.

Олексій Голобуцький на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook розмістив одразу кілька питань, які офіційному Києву необхідно обговорити з представниками ЄС перед тим, як приймати рішення щодо мігрантів.

– Щодо конкретних перспектив України в НАТО.

– Щодо конкретної військової та іншої допомоги від НАТО вже тепер.

– Щодо грошової оплати Україні такої послуги (і в обсязі, більшому від витрат на будівництво і охорону – це має бути не перекриття видатків, а стаття доходів, і то не копійчаних).

– Щодо медичного забезпечення і супроводу (так, нам не треба розсадника поліомієліту чи котрої холери), в тому числі забезпечення безкоштовними вакцинами від усього і необхідними ліками для НЗ.

– Щодо зобов’язань і прописаного конкретно механізму організованого вивезення тих мігрантів, що не отримають притулок в ЄС.

– Щодо додаткових антиросійських санкцій (так, це наш прямий інтерес, його теж має бути враховано).

– Щодо призупинення на значущий термін запуску “Північного потоку-2”.

– Щодо безкоштовного продовольчого забезпечення таборів мігрантів коштом ЄС (нагадаю, в нас цим роком проблеми з зерном на борошно – експортували більше, ніж допустимо).

Це мінімальний перелік зобов’язань, щоб Україна хоча би погодилась обговорити можливість розмістити в себе додаткові табори. Жодних заяв з боку Європи в цьому напрямку поки не було.

Німеччина і так нам винна забагато через її тривалі загравання з Путіним і пряму та опосередковану військову підтримку Росії як збройного агресора (ймовірно мова йде про Меркель і Путіна).

Нагадаємо, що вчора за підсумками РНБО під головуванням президента України Володимира Зеленського Секретар Ради безпеки й оборони України Олексій Данілов на брифіфнгу дав пораду експерту з німецького Бундестагу, який запропонував “тимчасово розмістити” біженців з Білорусі в Україні.

“У нас на засіданні РНБО це питання ми розглядали – цю заяву пана Шміда. У нас є пропозиція соціал-демократам у Німеччині взяти їх (біженців у Білорусі – ред.) собі додому по 2, по 3, по 5.

Якщо мало місця, то в Бундестазі – в них там є кабінети. Хай беруть їх до себе, і хай вони там собі знаходяться. З якого переляку ми маємо брати їх до себе, якщо німці мають про них піклуватися?

Дуже дивно, коли німці починають нам розповідати, що нам з цього приводу робити. Така-от пропозиція якраз прозвучала (на засіданні РНБО – ред.) і я не жартую. Саме соціал-демократам”, – резюмував Данілов.