Президент Володимир Зеленський і Прем’єр-міністр Олексій Гончарук привітали працівників дипломатичної служби України з професійним святом.

У вітанні глави держави, яке оприлюднив Офіс Президента, наголошується, що в України є всі підстави пишатися своїми дипломатами.

“Українську дипломатію поважає уся міжнародна спільнота. Ваша сила – в активній позиції та патріотизмі. Саме завдяки вам Україну підтримує цивілізований світ”, – підкреслив Зеленський.

За його словами, українські дипломати сміливо захищають правду і справедливість, відстоюючи суверенітет та територіальну цілісність України, її незворотний європейський та євроатлантичний курс.

Президент зауважив, що перед Україною стоять амбітні цілі, як-от продовжувати рухатися до ЄС і НАТО, знайомити світ зі справжньою українською історією та культурою. Самі ж українці мають здобути кращі можливості вільно подорожувати світом і відчувати дієвий захист держави, коли перебувають за кордоном.

І впоратися з цими завданнями допоможе професіоналізм дипломатів, їхня цілеспрямованість і відданість спільній справі, переконаний глава держави.

“На вас покладається велика відповідальність за долю країни. Бажаю наснаги та успіхів!” – додав Президент.

У свою чергу глава уряду Олексій Гончарук привітав не лише чинних дипломатів, а й майбутніх.

“Вітаю всіх причетних — від студентів та вчених до дипломатів-практиків — із Днем дипломатичної служби України! Дякую вам за надзвичайно складну, водночас надзвичайно важливу роботу, яку ви робите для захисту суверенітету нашої з вами держави та побудови її іміджу за кордоном”, – написав він у Twitter.

День працівників дипломатичної служби України встановлений згідно з Указом Президента від 21 листопада 2005 року і відзначається щорічно 22 грудня.

Нагадаємо, Президент України Володимир Зеленський звільнив Володимира Єльченка з посади постійного представника України при ООН і посла України в Ямайці та призначив його послом України в США.

Відповідні укази від 18 грудня оприлюднено на сайті Офісу президента.

Раніше призначення Володимира Єльченка послом в США анонсував міністр закордонних справ Вадим Пристайко.

На питання, чи отримали погодження американської сторони на видачу агремана для призначення посла України в США, він відповів:

“Ми вже отримали агреман. Ми визначилися ще два місяці тому. Це наш нинішній представник в ООН Володимир Єльченко”.