У Луганській області активно розвивається партизанський рух, який зриває плани військ РФ на регіон. Невідомі влаштовують окупантам проблеми з логістикою.

“Сюрпризи” загарбникам готують і бійці ЗСУ. Про це розповів голова Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай в ефірі телемарафону.

За його словами, окупанти вважали, що вони перебувають глибоко в тилу російської армії. Попри це, на захоплених територіях не раз діяли партизани. 

Вони, серед іншого, розклеювали на вулицях міст листівки, проявляли себе й знищували логістичні інфраструктурні об’єкти ворога. Так, на Луганщині іноді то колаборанти вмирали, то в загарбників виникали проблеми з логістикою.

Так було в Новопскові та інших громадах. Це говорить про те, що це не поодинокі, не випадкові якісь моменти або прояви патріотизму, а стабільний міцний партизанський рух, – заявив Гайдай.

Очільник Луганської ОВА нагадав російським окупантам, що партизанську війну ніколи в історії агресор не вигравав.

Окрім цього, російські окупанти не зможуть провести так звані “референдуми” в захоплених районах 11 вересня 2022 року, оскільки українські військові зруйнують всі їхні плани, переконаний начальник Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай.

Жодного разу, починаючи з 24 лютого, всі дати, які оголошували росіяни або давали дедлайни для якихось своїх планів, жоден план у них не втілився. Тому те, що вони раніше називали – 9 травня, три дні на Київ, зараз 11 вересня – я вас запевняю, жодні їхні плани не будуть втілені в життя. Наші військові все це зруйнують, і що вони (росіяни, – ред.) запланують, знайдуть 150 млн причин, щоб перенести свої плани, – зазначив Гайдай.

А от представник Головного управління розвідки Міноборони Вадим Скібіцький звертає увагу на те, що на тимчасово окуповані території постійно приїжджають російські політики, урядовці, так звані волонтери, які відповідають саме за підготовку процесу голосування.

Для них бажано провести це все в один день. Але це буде залежати від ситуації на фронті. Бо якщо ми говоримо про Донецьку область, то противнику так і не вдалося захопити всю її територію і вийти на її адмінмежі. І по-друге, це буде залежати від того, наскільки їм вдасться створити картинку всенародної підтримки тощо, – каже Скібіцький.

Той факт, що саме через дії українських партизанів російські загарбники навряд чи зможуть провести псевдореферендуми 11 вересня. Також їм це не вдасться через розкол в окупаційних адміністраціях підтвердили у звіті аналітиків американського Інституту вивчення війни.

Як зазначають в ISW, всі зібрані дані свідчать про те, що російська влада прагне створити видимість місцевої підтримки перед проведенням “референдумів”, але стикаються з постійними невдачами, через які доводиться відкладати спроби анексії.

Для пропагандистської картинки загарбники ведуть адміністративну підготовку до “референдумів”, створюючи “виборчі штаби”, а також формуючи списки “виборців” і “комісії”. Але українські партизани та внутрішній розкол продовжують становити загрозу російському контролю над окупованими територіями.

Аналітики ISW також зазначають, що російські війська продовжували передислокувати військову техніку з Криму до Росії, ймовірно, реагуючи на українські удари по російських тилових районах на півострові.

Також російські війська зміцнюють протиповітряну оборону в Криму, щоб протистояти українським ударам, оскільки нинішня російська протиповітряна оборона неефективна проти українських безпілотних літальних апаратів (БПЛА).