ЗСУ взяли курс на повну ліквідацію авіації РФ? Вже за 4 місяці її може не стати.

У противника залишилося близько 100 фронтових бомбардувальників Су-34, і протягом останніх двох тижнів вони втратили понад 10 літаків, повідомив екс-командир роти 24-го окремого штурмового батальйону Збройних сил України «Айдар», ветеран війни України проти РФ Євген Дикий під час виступу на відомому каналі.

 «…З таким темпом. якщо знищувати плюс-мінус один літак на добу, то за 100 днів, а це менше ніж 4 місяці, — у них закінчиться вся фронтова авіація», — підкреслив експерт.

Відповідно до нього, під час кожного обміну полоненими вороги завжди першими включають до списків саме пілотів. Дикий додав, що за кожного пілота супротивники віддають 10 наших захисників.

 «…Більше, ніж за пілотів, — вони віддавали тільки колись за Медведчука (кум російського диктатора Володимира Путіна Віктор Медведчук, — Ред.)… Вони так по-серйозному борються тільки за льотчиків і за ФСБшників — все», — стверджує колишній командир.

За його словами, навіть якщо у них було б стільки екіпажів, скільки літаків, – але залишилося лише 100 днів до закінчення всієї їхньої бомбардувальної авіації, якщо вони продовжуватимуть діяти у такому темпі.

 «Навіть при найгіршому для нас розкладі, куди вони можуть просунутися за 100 днів? Умовно кажучи, віджати весь Донбас. Хіба воно вартує того, що після цього вони взагалі з неба випадають? Далі ми вже на суходолі себе відчуваємо абсолютно впевнено і повертаємо те саме втрачене, а вони вже жодного КАБа скинути не можуть», – заявив він.

На думку експерта, якщо дійсно вони пішли на такий розмін, то це може бути тільки політичне рішення, а не військове. Це може уявляти лише їх головний Путін, що вони за 100 днів зуміють виграти цю війну «сушками».

 «Насправді думаю, що за якийсь час армійське командування почне дуже економити ці машини. Відповідно вони в них на якийсь час ще залишаться, але удари КАБами стануть рідкіснішими», – підсумував Євген Дикий.

Водночас військово-політичний аналітик з групи «Інформаційний спротив» Олександр Коваленко пояснив, що російські коментарі про втрати літаків зазвичай з’являються тільки після отримання підтверджень про їх знищення. Він зауважив, що противник реагує лише на наявність відповідних фото або відеоматеріалів, що підтверджують збиття літака.

Наприклад, коли українські війська збили російський літак А-50У, було надано багато відеодоказів. Також у випадку з двома винищувачами Су-35 росіяни підтвердили їхнє збиття через велику кількість фотографій та відеозаписів, що демонстрували їх розташування в Азовському морі.

 При цьому росіяни заявляють, що це вони «самі збили», що спрацювало їхнє ППО і це «дружній вогонь». Водночас ефективне збиття російських літаків свідчить про те, що Україна вже має засіб «довгої руки», – підкреслив військовий оглядач.

У той же час, немає підтверджень зі збиття літака Су-34, хоча існує відео, на якому зафіксовано його падіння. У такі моменти росіяни намагалися стверджувати, що це був Су-35, але, за словами Коваленка, ймовірно, це був один із перших Су-34, збитий у лютому. Тим не менш, він вважає, що скоро росіяни не розглядатимуть докази зі збиття літаків, а будуть нити через їх критичну нестачу. 

 «Якщо такі темпи ліквідації цих літаків збережуться надалі, то за логікою за 1,5 – 2 місяці росіяни матимуть критичний дефіцит Су-34 чи взагалі їх не буде», – наголосив він.

У такому випадку існують два можливі варіанти подій:

Росіяни можуть бути змушені призупинити використання фронтової тактичної авіації, але це для них неприпустимо, оскільки вони залежать від застосування комплексів авіаційних бомбардувальних установок (КАБ). Без них вони не зможуть проводити удари по українських лініях оборони.

Якщо в окупантів дійсно виникне критична ситуація з кількістю знищених Су-34, вони будуть змушені зменшувати їхнє використання і все більше застосовувати інші модифікації літаків.

 «Росіянам доведеться комбінувати номенклатуру авіації. Якщо це відбуватиметься найближчим часом, це буде одним з доказів того, що ворог має достатньо серйозні втрати по своїй компоненті Су-34», – відзначив Олександр Коваленко.