Збройні Сили України не мають наміру залишати Бахмут. Ба більше, вони готові активно оборонятися. 
 
Про це заявив командир гірничо-штурмової бригади “Едельвейс” Микита Шандиба в ефірі національного телемарафону. Військовий наголосив, що українські війська готують “сюрприз” для російських окупантів у Бахмуті. 

“Про виведення наших військ з Бахмута 100% не йдеться. Ми активно обороняємося, можна сказати, що готуємо невеликий сюрприз для ворога. Нехай це поки що залишається таємницею”, – зазначив він. 

За словами Шандиби, у місті важка ситуація. Окупанти намагаються прорвати оборону ЗСУ, проте їм не виходить. Хоча для цього росіяни використовують артилерію та піхоту. 

“Дорогу життя”, яка поєднує Бахмут і наші позиції з нашим тилом, ми тримаємо. За неї йдуть активні бої. Росіяни намагаються її забрати, перерізати нам логістику. Але сили нашої оборони тримають її”, – сказав Шандиба. 

Він також зазначив, що російські сили мають ще багато військових. Їх кількість не можна недооцінювати. Військовий спростував чутки про те, що “вагнерівці” почали залучати до участі у бойових діях жінок. 

“Жінки не зустрічалися, але їм вистачає і їхніх чоловіків. У них населення велике, тому “м’яса” вистачає”, – наголосив військовий. 
 

Тим часом аналітики американського інституту вивчення війни додають, що конкуренція між російськими приватними військовими компаніями зростає у боях за місто Бахмут на Донеччині. 

Вони наголошують, що про конкуренцію між ПВК свідчать публічні відеозверненнія найманих бойовиків до диктатора Володимира Путіна. Нещодавно свій ролик записали найманці газпромівської ПВК “Поток”. У зверненні стверджується, що посадовці “Газпрому” переконували, мовляв, підпишуть контракти з Міноборони РФ, але потім їх змусили підписати контракти з ПВК “Редут”. 

Слід зауважити, що “Потік” є одним із трьох добровольчих загонів російської енергетичної компанії “Газпром”. Один з бійців цієї ПВК стверджував, що “Газпром” створив ще два підрозділи – “Факел” і “Пламя”, підпорядковані МО РФ. 

Крім того, бійці “Потоку” скаржилися про погане поводження з боку “вагнерівці”. Нібито найманці олігарха Євгена Пригожина навіть погрожували розстрілом, якщо “потоківці” відійдуть від лінії зіткнення. Різні джерела повідомляли, що бійці “Потоку” залишили свої позиції в Бахмуті. Причиною цього називали брак боєприпасів. 

“Фінансист “Вагнера” Євген Пригожин, ймовірно, розглядає збільшення кількості ПВК навколо Бахмута як конкуренцію. Схоже, що посилення присутності інших приватних військових формувань у районі Бахмута може призвести до значних розбіжностей”, – наголошують фахівці ISW. 

При цьому цілком ймовірно, що Бахмут насправді не має ніякого стратегічного значення для країни-агресорки Росії. Проте саме цей населений пункт обрав своєю жертвою власник ПВК “Вагнера” Євген Пригожин, який хотів захопити місто і таким чином підняти себе в очах російського диктатора Володимира Путіна. 

Але план Пригожина зі “швидкого захоплення міста силами вагнерівців” провалився з тріском. Оскільки найманці його ПВК не могли самостійно нічого вдіяти, на штурм міста поступово перекидали все більше кадрових російських військ, а самі вагнерівці під Бахмутом фактично вже “закінчилися”. Про це розповів політичний і військовий експерт, колишній командир взводу батальйону “Айдар”, директор Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий в інтерв’ю одному із українських ЗМІ. 

За його словами, Бахмут, найімовірніше, став жертвою внутрішніх розбірок всередині Росії. 

“Нагадаю, що історія штурму Бахмута – це від початку історія ПВК “Вагнер” і ролі Пригожина у цій війні. Взагалі бої за Бахмут тривають давно, але саме запеклі бої, які почалися восени, почалися якраз на фоні того, що всередині Росії назріла певна криза, і такий собі Пригожин вирішив показати Путіну, що путінські генерали нічого не варті, а він, цивільний Пригожин, набирає собі ув’язнених з Гулагу та воює “по-справжньому”, – зазначає Дикий.