Володимир Зеленський готовий пройти у другий тур виборів президента не першим, якщо його конкурентом там буде Юрій Бойко. В Офісі президента можуть тактично “вбивати” конкурентів, які здатні обійти нинішнього главу держави. Політичне кілерство можливе через засоби масової інформації, розповідає виданню Gazeta.ua політолог Віктор Бобиренко.

Як можемо оцінити останні результати соцопитувань про президентські симпатії українців?

Проукраїнські сили повинні об’єднатися і висунути єдиного кандидата. Олігархи зроблять все, щоб вони були розпорошені

Проукраїнські сили повинні об’єднатися і висунути єдиного кандидата. Олігархи зроблять все, щоб вони були розпорошені. Щоб крім Порошенка і умовного Притули були ще Смешко, Гриценко, Тягнибок. І щоб вони жодним чином не об’єдналися.

Хто може стати такою кандидатурою? Дуже важко нею стати Порошенку. Ненависть до нього і рівень недовіри дуже великий.

Уже знаємо, що один кандидат, який буде у другому турі президентських виборів, – це Бойко. Його опонент і стане президентом.

Таким лідером може бути хтось із політиків першого ешелону – не зашкварений, з позитивним рейтингом. Це може бути Разумков або Кличко. Або ж політик другого-третього ешелону. Наприклад, Лана Зеркаль. Також може бути хтось невідомий – з’явитися нізвідки, як колись Надя Савченко чи як Зеленський. Колись так було з Віктором Ющенком. Провів успішну реформу гривні, був головою Нацбанку і його назвали своїм. Тоді об’єдналися перед загрозою того, що прийдуть “донецкие” і “восторжествует русский мир”. Сьогодні не бачу, щоб це об’єднання могло відбутися.

Зараз і Порошенко, і Зеленський проводитимуть схожу стратегію. Уже знаємо, що один кандидат, який буде у другому турі президентських виборів, – це Бойко. Його опонент і стане президентом. У Бойка у першому турі буде умовно 23 відсотки. А от чи збереже до того часу Зеленський свої 15? Чи зможе Порошенко набрати 16 у першому турі? Це питання.

Цим кандидатом може стати Разумков? Чи вдасться йому наростити рейтинг за цей період?

І він може, і Кличко теж. Якщо про це рік говоритимуть на шоу. Чотирикутник Бойко-Тимошенко-Порошенко-Зеленський усім відомий. Разумков і Кличко можуть зробити шестикутник. Але є ймовірність, що буде сьомий і восьмий кандидат із другого ешелону. І ці кандидати з сьомого-восьмого місця можуть миттєво перескочити на перше.

Зеленському тактично потрібно “вбивати” конкурентів. Політичне кілерство може бути лише з допомогою засобів масової інформації

Стратегічно будуть йти на те, щоб Зеленський потрапив у другий тур навіть не першим. Тому що у Бойка виграє будь-хто. Навіть я побіжу за Зеленського голосувати, аби тільки не був Бойко. У такому випадку Зеленському тактично потрібно “вбивати” конкурентів. Політичне кілерство може бути лише з допомогою засобів масової інформації – наскільки будуть лояльними до нього телеканали та як довго. Повинен домовитися з власниками медіа. Поки вони мають надзвичайно велику роль. Їх можна переграти тільки кандидатурою від об’єднаних проєвропейських сил. Це ідеальний варіант, але малоймовірний.

Хто зі старих політиків має реальний шанс позмагатися з новачками? – питає журналіст.

Зеленський, Порошенко, Бойко, Тимошенко. Це тузи в колоді.

У Тимошенко шансів нема. Але вона з правого поля витягне свої 12 відсотків. І ці люди не проголосують за когось іншого. Її електорат – просоціалістичний. Це проукраїнський виборець, який вірить популістам. Він не дістанеться Порошенку, Кличкові чи Разумкову. Останній вибудовуватиме позицію другого Зеленського – рівний до всіх, усім посміхається і поменше говорить про речі, які одну частину громадян дратують, іншій – подобаються. Наприклад, про мову.

По рейтингах, найкраща позиція у Зеленського. Говорять, що через рік у нього не буде ніякого рейтингу. Але фан-клуб політика відрізняється від фан-клубу артиста, яким є Зеленський. Ми звикли говорити, що у Ющенка зник рейтинг і він у 2006-му у першому турі набрав менше 6 відсотків – і у Зеленського буде так. Ні. Зеленський все одно матиме ядерний електорат на рівні близько 12 відсотків, хоч би що сталося. Тому у нього поки що найбільші шанси. Списувати його занадто рано.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.