Радбез ООН сьогодні проведе засідання щодо України.

Рада безпеки ООН сьогодні, 6 червня, проведе засідання через війну Росії в Україні. Основна увага, як повідомили в секретаріаті Радбезу, «приділятиметься сексуальному насильству, пов’язаному з конфліктом, і торгівлі людьми в контексті війни в Україні».

Інформація про нове засідання з’явилась на сайті Радбезу ООН. Воно розпочнеться близько 17:00 за київським часом.

Головним питанням засідання стане підтримання миру та безпеки України. Участь візьме і постійний представник України при Організації Об’єднаних націй Сергій Кислиця. Ймовірно, він виступить.

Про це повідомив Укрінформ.

Плануються виступи спеціального представника із сексуального насильства в умовах конфлікту Прамілі Паттен, представників громадянського суспільства з України та США.

Також очікується участь у роботі Ради безпеки голови Європейської Ради Шарля Мішеля.

Рада ООН звернулась до міжнародної слідчої комісії з проханням розслідувати злочини Росії на території Сумської, Харківської, Чернігівської та Київської областей.

Зазначимо:

Рада Безпеки Організації об’єднаних Націй вперше одноголосно підтримала заяву за фактом війни, що розгорнулася в Україні.

Про це повідомляє інформаційне агентство Reuters.

«Рада безпеки висловлює глибоку стурбованість щодо підтримки миру і безпеки в Україні. Рада безпеки висловлює рішучу підтримку зусиллям генерального секретаря, спрямованим на пошук мирного рішення… Всі держави-члени взяли на себе, згідно зі Статутом Організації Об’єднаних Націй, зобов’язання вирішувати свої міжнародні суперечки мирними засобами» – йдеться в заяві.

2 березня Генеральна асамблея ООН ухвалила резолюцію, яка засуджує російське вторгнення в Україну і закликає Москву негайно вивести всі сили з України, що було спрямовано на політичну ізоляцію Росії.