Журналіст, представник ОРДЛО в українській делегації в Тристоронній контактній групі по Донбасу Сергій Гармаш розповів, що буде обговорюватися на наступній зустрічі в нормандському форматі.

 

Про це він згадав 30 серпня в ефірі телеканалу «Україна 24».

“Наступна зустріч повинна бути присвячена проведенню виборів, тому нам самим потрібно визначитися в цьому питанні. Якщо в питанні безпеки дійсно є прогрес, то в політичних я не бачу грунту для компромісів, тому що Москва демонструє своє небажання йти на будь-які компроміси”, – сказав він.

За словами журналіста, Росія “показує своє бажання розмовляти з Україною тільки на мові ультиматумів і при цьому намагається використовувати переговорний процес для Суб’єктивізація своїх квазідержавних маріонеткових утворень”.

“У таких умовах перед керівництвом України стоїть складний вибір: або приймати умови гри Москви заради самої можливості проведення саміту, йти на поступки і фактично приймати її концепцію громадянської війни в Україні; або ризикувати проведенням зустрічі” четвірки “, але домагатися розмови на рівних і безпечного для себе світу “, – зазначив Гармаш.

Він вважає, що “в першому випадку Москва може дати світ, але це буде” русскій мір “.

“У другому нас чекає конфронтація на фронті і, можливо, втрата підтримки Франції та Німеччини. Зате ми зможемо зберегти самоповагу”, – пояснив Гармаш.