Президент Білорусі Олександр Лукашенко втратив адекватність, заявив ексміністр зовнішніх справ Павло Клімкін в ефірі каналу “Україна 24”.

“Європа хоче зберегти мінімальний канал комунікації, тому поки не вводить персональні санкції проти Лукашенка. Ми ж бачимо, що він втратив адекватність – то він з автоматом без патронів, то проводить нараду для свого прессекретаря, то взагалі якийсь маразм каже, що Польща хоче захопити Гродненську область”, — сказав він.

За словами Клімкіна, цим активно користується президент РФ Володимир Путін.

“Росія на цьому грає, Путін добре знає психологічний портрет Лукашенка, Путін давно його злив, Лукашенко для Путіна вже “спікся”. Але Путін зараз намагатиметься ставити проросійську частину опозиції, і я думаю, що, на жаль, Росії там буде найближчим часом більше. Правоохоронці приховані є, радники є.

Але зараз для Путіна лінія — використовувати психологічну неадекватність Лукашенка, змусити його піти на тих умовах, які він диктував, і потім вже обговорювати з Європою. Путін йому навіть заборонив говорити з Меркель і Макроном. Це що, школяр чи ясла?” — сказав ексміністр.

Раніше експерт розповів про ризик нових жорстких сутичок у Білорусі.