Деякі ЗМІ повідомляють, що депутати від партії «Слуга народу» скаржаться: в Трускавці їм офіційно повідомили, що їхні телефони тепер на прослуховування і все життя під жорстким контролем. Тобто, заява Зеленського, що депутати «навіть не мають права … дзвонити про щось домовлятися з кимось …» не була формальністю або порожнім популізмом.

Президент просто описав вже запущений механізм жорсткого контролю. Як передають ЗМІ про це у своєму блозі пише політолог Олексій Голобуцький.

Він зазначає, це ще одне підтвердження попередніх висновків: в Трускавці було не тільки навчання майбутніх депутатів. Це була жорстка психологічна обробка та ознайомлення з вимогами партії «Слуга народу». І мета контролю, перш за все, політична: не допустити «суборенди» депутатів «Слуги» емісарами олігархів.

Олексій Голобуцький пише, з сумнівною відповідністю подібних жорстких рамок, до законів Укрваїни – перш ніж деякі експерти і блогери вже встигли обуритися – а це взагалі не проблема. Президент повністю контролює парламент, а виборці його масово підтримують. Тому питання можна хоч на загальнонаціональний референдум виносити. З формулюванням «Чи підтримуєте ви тотальний контроль і жорсткі обмеження на приватність життя для депутатів» можна гарантувати майже 100% відповідей «Так, підтримую». Тому крок, який насторожує експертів і політиків і обурює юристів, у виборців тільки підсилює лояльність до нової влади.

Варто зазначити, що Руслан Стефанчук заявив, що “Слуга народу” визначить дату підписання коаліційної угоди лише після того, як буде визначений формат коаліції

“Спершу ми визначимось з форматом коаліції, після чого будуть визначені дата підписання коаліційної угоди та інші формальності. Оскільки для нас зараз не стільки важливі якісь речі, пов’язані з організаційним забезпеченням, для нас важливий зміст. Ми повинні змістовно викласти всі наші бажання і прагнення які були гарантовані і обіцяні як в програмі президента України, так і політичної партії. І ми готові об’єднуватись навколо цих речей”, – повідомив Стефанчук.

Голова партії “Слуга народу” Дмитро Разумков зауважив, що поки не велись дискусії щодо можливих коаліцій.

“Якщо говорити про базові цінності майбутньої коаліційної угоди, вона базується на тих обіцянках, які були в програмі президента, а після – у програмі політичної партії “Слуга народу”. Вони в багатьох позиціях схожі”, – додав він.