Росія незаконно видала жителям ОРДЛО вже 630 000 паспортів РФ, що ставить під питання проведення місцевих виборів на Донбасі.

Про це заявив секретар Ради національної безпеки й оборони Олексій Данілов під час брифінгу за результатами останнього засідання.

Секретар РНБО констатував – мінські домовленості, підписані “бог знає коли” (5 вересня 2014 року, – ред.), вже не можуть бути виконані, тому що з моменту підписання змінилося багато обставин.

“630 000 паспортів, які РФ як аусвайс видала (громадянам ОРДЛО – ред.) – це привід для того, щоб починати переговори, що з цим робити”, – зазначив спікер РНБО.

За його словами, коли у людей на Донбасі є російські паспорти, проводити там українські вибори було би досить дивним.

Він також зазначив, що Україна, на відміну від Росії, виконує 100% мінських угод.

“На превеликий жаль, російська сторона не бажає виконувати свою частину домовленостей. Вони вважають, що вони не є стороною цього процесу, що є повним абсурдом – сьогодні весь світ знає, що на тому боці стоїть РФ”, – сказав Данілов.

Зазначимо, що на період процедур, пов’язаних із запуском Центру протидії дезінформації, всі відповідні повноваження організаційно взяв на себе Апарат РНБО.

Про це під час брифінгу за підсумками засідання РНБО повідомив Олексій Данілов.

«В Апараті РНБО поки проходять певні процедури, працюють близько 15 осіб на сьогоднішній день. Більше того, до роботи центру залучені представники наших відомств, від яких відряджені люди до цього центру. Центр працює в Офісі Президента в Ситуаційному центрі – це представники і СБУ, які займаються аналітичними матеріалами, це і представники Служби зовнішньої розвідки, інших структур. Ми не все можемо говорити вам про роботу цього центру, але я можу сказати, що є чітке розуміння, що ми кожного дня аналізуємо весь інформаційний простір, який є в нашій країні, у нас налагоджена система моніторингу інформаційного простору в країні-агресорі, є певні кейси, які зараз розробляються і відпрацьовуються», – розповів секретар РНБО.