Збройні сили України поступово відвойовують позиції на Бахмутському напрямку. Тим часом південніше м.Бахмут, очевидно, всі спроби 102-го мсп противника за підтримки «кадировців» відновити «становище» шляхом повернення собі контролю над районом оборони на північний захід від с.Кліщіївка — провалилися.

Про це розповів координатор групи «Інформаційний спротив» Костянтин Машовець.

Так само, як і спроби 83-ї окремої десантно-штурмової бригади (одшбр) противника запобігти взяттю ЗСУ під контроль самого с.Кліщіївка.

«На обох напрямках противник не тільки не досяг позитивного для себе результату, але і був змушений відступати. У смузі оборони 72-й омсбр противника в районі с.Андріївка передові підрозділи ЗСУ, очевидно, змогли не лише вийти на околиці цього села, а й просунутися навіть далі, ЗА кордон оборони противника по залізниці, причому активно просуваючись уздовж неї до с. .Зеленопілля та с.Курдюмівка, «звертаючи» таким чином всю оборону противника (у тому числі, на ділянці оборони 51-го парашутно-десантного полку (ПДП) та 11-х відшбр противника).», — написав Констянтин Машовець.

Як зазначає експерт на Донецькому напрямку, в районі с. Опитне що є по суті передмістям самого Донецька противник був змушений відійти майже до самого села, припинивши свої атаки у бік західної околиці м.Авдіївка.

«Очевидно, підрозділи 1439-го мсп ТРО противника, навіть підтримані підрозділами 1-ї «Слов’янської» омсбр 1-го АК, скажімо так, втратили, на даний момент, свої здібності, що «пробиваються». Крім того, на південь від с. Першотравневе, у напрямку на с. Піски противнику також довелося залишити пару посадок через неспроможність 100-ї омсбр 1-го АК утриматися за межами власних «стаціонарних» опорних пунктів. Очевидно, навіть втручання 10-го окремого танкового батальйону (відб), так це колишній «Дизель», у цьому сенсі не дуже допомогло.», — пояснив координатор групи «Інформаційний спротив».

Тим часом на Куп’янському напрямку 25 омсбр противника за підтримки лівофлангових підрозділів 138 омсбр та 1427 мсп ТрВ продовжує свої спроби «вийти з лісу» і взяти с. Сеньківка, наступаючи з боку с. Лиман Перший. Але поки що у неї це не виходить. Остання спроба закінчилася відступом уздовж узлісся лісу дорогою на с.Ольшана.

У свою чергу, у напрямку до м.Борова на північний схід від с.Новогорівка противнику кілька діб тому вдалося шляхом ближніх запеклих боїв просунутися на 200 метрів, зазначив Машовець.

Додамо, на Лиманському напрямку українським військам у районі с.Діброва вдалося трохи «підібгати» виступ противника за дирекцією Кремінна – Зарічне з півдня.

Нагадаємо, що росіяни продовжують чинити наступ на Куп’янсько-Лиманському напрямку. Зокрема, є загроза того, що Куп’янськ може перетворитися на другий Бахмут.

Таку думку висловив військовий експерт Сергій Грабський в ефірі телемарафону.

За його словами, у разі прориву російської оборони на півдні, російському суспільству треба буде щось «згодувати» під виглядом якоїсь нібито видатної перемоги.

«На кшталт того, що ми підійшли впритул до Куп’янська, це видатна перемога, ми майже захопили цей важливий комунікаційний вузол противника, відновлюємо наш контроль над Харківською областю, а прикрі поразки на півдні не варті нашої уваги», — прогнозує експерт.

Наступне питання полягає у військовій площині.

«Концентрацією таких сил і засобів, які вони можуть собі дозволити на цьому напрямку, противник намагається відволікти наші сили та засоби від південного напрямку, примушуючи нас перекидати більше резервів саме на цей напрямок з метою стримання наступу», — додає Грабовський.

Ситуація на сьогодні там залишається значно складною.

Ми зараз втримуємо тиск противника визначеним комплектом сил та засобів. Є певний ризик. що противник може просто банально перевершити нас у силах та засобах, і на певних ділянках ми не можемо виключити напружених бойових дій. Чи може Куп’янськ стати другим Бахмутом — так, цілком ймовірно, треба бути до цього готовими», — резюмує експерт.