Сьогодні в Раді визначилися з членами комісії, які обиратимуть директора ДБР

239 голосами нардепів були обрані 3 члени.

Ними стали Андрій Козлов (колишній член Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, з 2016-2019); Лідія Москвич (займає посаду завідуючої кафедрою судоустрою і прокурорської діяльності Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого); Василь Нора (завідувач кафедри кримінального процесу і криміналістики юридичного факультету ЛНУ імені Івана Франка).

До складу цієї комісії має входити 9 осіб. 3 від Ради, 3 від президента і 3 від міжнародних організацій, які має затвердити уряд. Але повноважною комісія стає вже після затвердження і 6 чоловік в складі. Директора ж ДБР вибирають на 5 років.

Взагалі – то нинішній в.о. глави Держбюро, Олександр Соколов, команду президента і зараз цілком влаштовує. Але залишати його в цьому кріслі і далі з часом ставатиме все більш проблематично.

Цікаво, що сьогодні ж Рада провалила голосування за таку ж комісію, яка повинна була зайнятися виборами наступного керівника САП, замість Холодницького. Його повноваження мають закінчитися в листопаді цього року. Проте його може чекати така ж участь як і Ситника, пишуть експерти. Гримить гучна відставка.

Також, варто зазначити, що Володимир Зеленський розглядає дев’ять кандидатів на пост глави НБУ, після відставка Смолія:

Юрій Городниченко, професор економіки університету Берклі (США), кращий молодий економіст світу за версією авторитетного рейтингу Repec Ideas.

Володимир Лавренчук. Екс-глава Райффайзен Банку Аваль вважався одним з топ-кандидатів на посаду глави НБУ ще після відставки Валерія Гонтаревої в 2018-м, але тоді президент Петро Порошенко вважав за краще Якова Смолія.

Дмитро Сологуб. Після заяви Смолія про відставку Зеленський запросив на зустріч правління НБУ, щоб обговорити вимоги до нового керівника. Топ-менеджери Нацбанку відзначили, що найкращим вибором став би хтось із них (Катерина Рожкова, Дмитро Сологуб, Олег Чурій, Сергій Холод, Роман Борисенко).

Андрій Кириленко – професор фінансів Кембриджського Університету. Як і Городниченко, він виходець із України, який домігся успіху на Заході. Чим закінчилося спілкування президента з Кириленком невідомо.

Сергій Гурієв. Гурієв виріс в Києві, навчався в Москві, один з найвідоміших російських економістів ліберального спрямування. Гурієв був змушений покинути Росію в 2013-му, через побоювання за свою свободу і безпеку. Зараз живе і працює у Франції, до недавнього часу був головним економістом ЄБРР.

Кирило Шевченко. Ім’я чинного голови Укргазбанку було першим, кого співрозмовники видання в Раді і ОП називали ймовірним наступником Смолія. Він же – приклад того, як конкретного кандидата намагаються “збити”: народний депутат Олександр Дубинський (СН, вважається одним з депутатів так званої “групи Ігоря Коломойського” всередині Слуги народу) розгорнув проти Шевченка цілу кампанію через свої медіамайданчики.

Сергій Круглик. Екс-керівник міжнародного департаменту в НБУ часів Сергія Арбузова і Ігоря Соркіна.

Богдан Данилишин. Чинний глава Ради НБУ (в якому він був послідовним опонентом Якова Смолія) та екс-міністр економіки в одному з урядів Юлії Тимошенко.

Олена Щербакова. До приходу команди Гонтаревої Щербакова довгий час працювала на топ-позиціях в Нацбанку, входила в правління регулятора.