Останнім часом чи не найбільших зусиль ворог докладає до спроб прориву в районі села Макіївка Сватівського району.

Що цікаво, як розповіли військові з цього напрямку, тиждень штурмових дій поблизу Макіївки коштував росіянам втрат, які дорівнюють половині батальйону. І це лише загиблими. Поранених – ще близько півтора батальйону.

Загалом – це понад 1 тисяча військових лише за тиждень. Ба більше, це лише ті дані, які вдалося ідентифікувати за допомогою відеопідтверджень чи аудіоперехоплень.

Крім того, після масованих штурмів російські війська змогли захопити декілька посадок, але й зазнали численних втрат. В останні тижні чи не основні свої зусилля російські війська сконцентрували в районі Макіївки – невеличкого села у Сватівському районі, що розташоване поблизу стику адміністративних меж Луганської, Харківської та Донецької областей.

Від початку жовтня 2023 року російські війська ледь не безперервно намагаються штурмувати тут позиції українських військових. За цей час ворог навіть зміг дещо просунутися в бік самої Макіївки.

Це село вже пережило російську окупацію у 2022 році. Рівно рік тому, у жовтні 2022 року, під час контрнаступальної операції в районі Лиману українські війська змогли звільнити Макіївку.

З того часу лінія фронту пролягала просто поряд з селом, основні бої на цьому напрямку точилися саме тут. Внаслідок перебування в окупації, а згодом і на передньому краї боїв село сьогодні практично знищене.

Журналістів туди не впускають, але в Макіївці досі залишаються цивільні. Місцеві правоохоронці тим часом не припиняють спроб переконати їх евакуюватися в більш безпечні місця – якомога далі від лінії фронту.

Попри те, що від Макіївки майже нічого не залишилося, росіяни не полишають спроб знову окупувати це село. Варто визнати, що певні успіхи вони мають, та все ж, як завжди, є деякі нюанси.

А що ви думаєте з цього приводу? Ставте лайк та пишіть свої думки у коментарях

Росіяни справді змогли просунутися поряд з Макіївкою, але як розповіли бійці Збройних Сил України з цього напрямку, просування не надто суттєве – місцями воно може досягати щонайбільше до 500 метрів.

Жодного стратегічного значення таке просування не має, а тактичного – хіба що зовсім мінімальне. Крім того, внаслідок штурмових дій ворог зазнає суттєвих втрат у техніці й живій силі.

Та росіяни втрачають не лише своїх військових, а й десятки одиниць техніки. Головнокомандувач Сухопутних військ ЗСУ генерал Олександр Сирський розповів про неймовірні успіхи протитанкістів 66 окремої механізованої бригади імені князя Мстислава Хороброго.

Всього за 4 дні одна лише рота ПТРК бригади змогла знищити 25 ворожих танків. Серед них зокрема були й найсучасніші російські Т-90.

Ця історія красномовно демонструє професіоналізм протитанкістів 66 князівської бригади, але так само багато що розповідає й про ворога та його тактику застосування сил.

«Ворог не завжди вивчає уроки понад року повномасштабної війни, а його тактика не змінюється. Зважаючи на чисельну перевагу в живій силі та бронетехніці, росіяни продовжують лобовими атаками йти вперед з надією, що цього разу вийде», – розповів начальник пресслужби Східного угруповання військ ЗСУ Ілля Євлаш.

Крім того, він зауважив, що російська армія продовжує використовувати підрозділи «Шторм Z» задля «бойової розвідки» – бійців цих підрозділів заганяють на мінні загородження чи позиції української оборони з метою їх виявлення.

«Так само вони використовують і важку техніку – вона йде просто колонами. У такий спосіб вони проводять свої лобові атаки», – пояснив начальник пресслужби Східного угруповання військ.