Варшава ухвалила рішення конфіскувати у «Газпрому» його частку у газопроводі Ямал – Європа. Таку заяву зробив гендиректор компанії PKN Orlen Даніель Обайтек на своїй сторінці у соцмережі.

За словами Даніеля Обайтека, більше 10 років Варшава залежала від прямих постачань російського природного газу, а також від «блакитного палива» з РФ припадало 80% імпорту. Наразі Польща стала повністю незалежною від російського природного газу.

Як стверджує гендиректор компанії — другий крок на цьому шляху – відновити повний контроль Варшави над усією газовою інфраструктурою країни.

Газопровід Ямал – Європа має протяжність понад 2 тисячі кілометрів. Він з’єднує родовище газу Сибіру (Торжок, РФ) і кінцевих споживачів у країнах Західної Європи (Німеччина).

По території Польщі проходить 683 км газопроводу та п’ять компресорних станцій. Ще у 2020 році у «Газпрому» та Польщі закінчився довгостроковий контракт. З того часу ця ділянка труби виставлялася на аукціонах. З лютого 2022 року роботу газопроводу повністю зупинено.

Нагадаємо, що в квітні 2022 року Польща запровадила санкції проти «Газпрому», які включають і заморозки акцій.

Додамо, зараз у «Газпрому» почалися серйозні проблеми, першим проявом яких стали страйки на Ковиктинському родовищі в Сибіру. Звідси газ качають до Китаю. Раніше ЗМІ дізналися, що місцевим робітникам зарплату не платять уже 2 місяці, їм не видають зимовий одяг та не забезпечують меддопомогою. Деяким із робітників після початку перших проблем почала приходити зарплата 3500 рублів, 1500 рублів та 28 000 рублів. Потім усе припинилося. На газовому родовищі більшість техніки стоїть без діла, тому що «компанія не оплатила солярку». Частина працівників уже покинула все та поїхала додому.