Держсекретар США Майкл Помпео і голова МЗС Польщі Яцек Чапутович зробили спільну заяву. Вони поділяють негативне ставлення до "Північного потоку-2".

Країни не підтримують будівництво російського газопроводу "Північний потік-2", пише Рolskie radio.

На спільній прес-конференції держсекретар США Майкл Помпео і голова МЗС Польщі Яцек Чапутович заявили, що "Північний потік-2" шкодить енергетичній безпеці Європи.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Ми вважаємо його провальним проектом, навіть шкідливим для енергетичної безпеки на континенті,– підкреслив Чапутович.

Майкл Помпео додав, що трубопровід зміцнить російський вплив в Європі і зробить інші європейські країни залежними від російських постачань газу.

Відзнчимо, що у Варшаві 8 лютого відбулося засідання Консультаційного комітету президентів України та Польщі. 

В ході зустрічі було вирішено посилити співпрацю з питань безпеки, в тому числі, з енергетичної безпеки, а також протидії проекту "Північний потік-2".

Польські євродепутати переконані, що проект газопроводу "Північний потік-2" є невигідним для Польщі і служить на інтереси Росії і послабити Європейський союз.

Зокрема, євродепутат Яцек Саріуш-Вольський заявив, що будівництво газогону може негативно вплинути на єдність ЄС. Він зазначив, що протягом останніх двох років позицій із критикою побудови газопроводу та вимогами щодо його блокування буле декілька. 

Саріуш-Вольський вважає, що будівництво другої гілки "Північного потоку" можуть зупинити американські санкції, а також розблокування газової директиви Німеччиною.

Водночас віце-голова Європейського парламенту Боґуслав Ліберадзький зазначив, що Росія хоче, щоб держави ЄС посварилися між собою. Політик відзначив, що в інтересах Росії – слабкий ЄС і вона воліє "розігрувати" свої інтереси з кожною державою окремо.

У звіті комітету говориться, що "Північний потік" збільшує залежність Євросоюзу від російського газу, загрожує внутрішньому ринку та порушує енергетичну політику Спільноти. Група євродепутатів переконана, що цю ініціативу потрібно зупинити. 

У документі є також критика Росії за ворожі дії у регіоні, порушення повітряного простору і територіальних вод держав Балтійського моря, а також за мілітаризацію Калінінградської області.