Група народних депутатів з фракції “Слуга народу” висловились щодо ситуації в Білорусі. Депутати назвали вибори президента країни сфальсифікованими і закликали Олександра Лукашенка не вдаватися до жорсткого придушення протестів.

Депутати президентської партії застерегли Олександра Лукашенка від звернення за допомогою до Росії, як свого часу діяв український президент-втікач Віктор Янукович. Відповідну заяву оприлюднив нардеп від “Слуги народу” Богдан Яременко на своїй фейсбук-сторінці.

Що мовиться у заяві фракції “Слуга народу”

Нардепи вимагають призупинити усі форми політичного діалогу на вищому рівні з владою Білорусі.

Також вони закликають заборонити в’їзд, перебування і транзит територією України для Лукашенка, членів білоруського уряду (за деякими винятками), членів ЦВК, інших посадових осіб, причетних до фальсифікації результатів президентських виборів та кампанії масового порушення прав людини.

У заяві також пропонується погодити з міжнародними партнерами перенесення діяльності Тристоронньої контактної групи, усіх її органів, груп та підгруп з території Білорусі до іншої держави.

Депутати вимагають від Кабінету Міністрів не допустити експорт до Білорусі спецзасобів, які можна використовувати для придушення протестів.

“Україна не має права на привітання Лукашенку. Хоча би тому, що президент Зеленський рятує життя, а вженепрезидент Лукашенко в цей час їх забирає.

За моєю інформацією, обираючи між привітанням контрольованого союзника і дипломатичною паузою російська дипломатія в особі президента Путіна обрала помилку.

Цілком симпатичні назагал до Росії білоруси вкрай негативно сприйняли заохочення від президента Росії вбивати їх і далі. А привітання з перемогою на крові і є ні чим іншим, як співучастю у вбивстві білорусів.

Недалекі, які готові вітати Лукашенка з “перемогою”, є і в Україні. Хочу тішити себе надією, що роблять вони це не з української дурості, а з тієї ж російської.

Все дуже просто – гра, коли добрі відносини з Білоруссю гарантували добрі відносини з Лукашенком закінчилась. Тепер думати і дбати треба саме про відносини з народом цієї країни і якоюсь майбутньою її владою, – заявив Яременко.

Задля збереження миру, спокою та суспільної злагоди в Білорусі закликаємо представників відповідних гілок влади та державних інституцій нашої дружньої країни-сусідки якнайшвидше надати достовірні та чіткі відповіді на питання протестуючих.

Від відкритості, чесності, прозорості та стриманості усіх сторін та учасників виборів залежить не лише суспільна злагода в Білорусі, але й збереження та зміцнення її суверенності, подальше визнання результатів виборів світовим співтовариством, а отже – міжнародна підтримка та захист державності дружньої нам країни.

Хай живе вільна та незалежна Білорусь!

Закликаємо підтримати наше звернення всіх депутатів демократичних фракцій Верховної Ради України.

#уходи!

Заява
про події в Білорусі

Ми, народні депутати України, члени парламентської фракції політичної партії “Слуга…

Опубликовано Богданом Яременко Воскресенье, 16 августа 2020 г.