Зеленський планує візит до Франції з метою переконати НАТО збивати російські ракети над Україною. Військовий експерт Роман Світан розповів, що за цим мотивом можуть приховувати іншу ціль поїздки, адже для чого Зеленському відвідувати Францію в момент, коли там перебувають росіяни.

Днями у ЗМІ з’явилася інформація про те, що делегація України має відправитися до Франції для обговорення питань протиповітряної оборони. Це викликало значне занепокоєння в українському суспільстві та серед експертів, оскільки одночасно з українською делегацією на ту саму подію до Франції летить і російська делегація. На думку багатьох, це питання варто ретельно дослідити, адже тут можуть бути приховані інші мотиви і цілі.

«Це велике питання, чому туди летять ще й росіяни. Насправді потім наша контррозвідка повинна буде розібратися, потрібно слухати розвідспільноту з метою з’ясувати, навіщо на майданчик, де будуть російські представники, летить наша команда», — зазначив експерт Роман Світан.

Варто зазначити, що реальні наслідки цієї поїздки ми зможемо побачити лише після її завершення. Хто і в якому статусі повернеться, стане відомо згодом. Проте вже зараз важливо ставити питання щодо можливості запиту у наших партнерів про знищення російських ракет чи будь-яких інших літальних апаратів над нашою територією за допомогою натовського озброєння. Для цього немає потреби летіти до Парижа. Адже у нас вже є майданчик Україна-НАТО, де можна вирішувати такі питання. Роман Світан зазначив, що туди потрібно призначити компетентних генералів, які зможуть керувати процесами і запитувати необхідну допомогу.

«Складається враження, що поїздка до Франції має приховану мету. Можливо, це прикриття для інших дій чи завдань. Адже зазвичай важливі і неприємні справи часто прикриваються обміном полоненими або іншими позитивними моментами. Це як загорнути неприємне сміття у гарну обгортку», — наголосив Світан.