Українські військові до кінця вересня зможуть звільнити Херсон і територію навколо нього. Такий прогноз дав колишній чиновник Міністерства оборони США, старший науковий співробітник CNAS Кріса Догерті.

“Це залежить від того, що саме ви маєте на увазі під півднем України. Якщо ми приймемо за південь Херсон і область навколо нього, то, я думаю, до кінця вересня вони, можливо, зможуть домогтися успіху”, – відповів він на питання про те, чи зможуть ЗСУ звільнити південь України до кінця вересня.

Догерті побоюється, що українцям не вдасться відвоювати анексований Росією Крим.

“При цьому якщо ми включимо Крим і залишок півдня України, то тут відповідь буде негативною. Швидше за все, це недосяжно з огляду на озброєння і матеріальне забезпечення, яке зараз знаходиться в розпорядженні українців”, — додав він.

У свою чергу Полковник ЗСУ Олег Жданов відповів на питання ведучого програми “Гроші” про те, коли контрнаступ на південній лінії фронту призведе до звільнення тимчасово окупованого Херсона. На це військовий експерт спершу розповів про особливості стратегії на цій ділянці фронту:

“Ми не тільки знищуємо склади з боєприпасами та паливно-мастильними матеріалами, ми вже пішли і за командними пунктами, ми пішли за системами ППО. Я вважаю, що там все йде за планом”.

Телеведучий поцікавився у гостя, коли ЗСУ закінчать операцію зі звільнення Херсона. На це запитання у Олега Жданова знайшлася виразна і впевнена відповідь:

“Думаю, що до другої половини серпня, до кінця серпня цілком можна говорити про якісь очікувані результати”.

На тему того, чи підуть окупанти на Запоріжжя, якщо Збройні сили України їх витіснятимуть із Херсонщини, військовий експерт сказав таке:

“Не буде вона вже становити великої загрози це угруповання. Навіть якщо вони встигнуть вивести особовий склад, ми видавимо його за Дніпро на лівий берег, і особовий склад піде на човнах. Мостів немає, щоб вивезти техніку та озброєння. Ось у чому проблема, тому вона не буде такою великою небезпекою”.

Голова Інституту публічної політики та консалтингу (ІНПОЛІТ), політичний консультант Сергій Биков висловив виданню Коментарі думку, що звільнення всієї України від окупантів за місяць – півтора – це дуже амбітна мета, яку військові мають здійснити.

“Війна – це насамперед мистецтво керувати ворогом. І Збройні Сили України за допомогою західної зброї поставлять російських окупантів у зручну переговорну позицію, – упевнений Сергій Биков. – З кожним днем збільшується постачання західної зброї, наша армія ефективно її застосовує (чого варте ювелірне виведення з ладу херсонських мостів). Навіть найпотужніша і боєздатна армія втрачає свої можливості, якщо обрізати ланцюги постачання. Без палива та боєприпасів навіть танкова армія затихне, а танкісти покинуть техніку або здадуться в полон. Тому звільнення всієї України – це лише питання часу”.

Політтехнолог, співзасновник Агентства моделювання ситуацій Олексій Голобуцький зазначає, що дати завершення війни останні п’ять місяців називаються різні.

“Це – питання мотивації, питання того, що треба описувати якісь осяжні перспективи. Сказати зараз, що війна може завершитися за півроку-рік – це довго. А говорити про три-шість тижнів – інша справа, – пояснює він. – І таке каже не лише Зеленський. Багато хто розуміє, що до зими треба закінчувати активну фазу бойових дій”.

“Сукупність даних факторів і того, як вони розвиватимуться, може підштовхнути сторони розпочати до зими мирні переговори, – прогнозує експерт. – Думаю, максимум, на що ми можемо розраховувати на той час – не дати ворогові захопити частину Донецької області (близько половини), що залишилася під нашим контролем, а самим просунутися у Херсонській та Запорізькій областях. Що ми вже бачимо тим самим методичним знищенням Антонівського мосту у районі тимчасово окупованого Херсону”.

Нагадаємо, що На думку президента Володимира Зеленського, Україна перед досягненням мирної угоди з РФ має повернути захоплені території. І це може статися протягом наступних 3-6 тижнів. 

Як передає слова українського президента голова Комітету збройних сил Палати представників США Адам Сміт, якщо впродовж зазначеного вище терміну не деокупувати українські території, далі це зробити буде набагато важче.

Як пише видання, посилаючись на Адама Сміта, українські офіційні особи заявили, що хочуть досягти мирної угоди з росіянами, але спочатку вони повинні відвоювати українські землі, які захопили російські окупанти. 

“Наступні три-шість тижнів є вирішальними”, – сказав конгресмен США.

Він зазначив, що цей період є важливим. Як передав слова Зеленського, більш низькі температури та жорстокі умови сповільнять бойові дії та призведуть до жорстокої війни на виснаження, яка в основному вигідна Росії.