Головнокомандувач Збройних Сил України, Олександр Сирський, разом із міністром оборони Рустемом Умєровим, провів консультацію з Верховним головнокомандувачем Об’єднаних Збройних Сил НАТО в Європі та командувачем Збройних сил США в Європі, генералом Крістофером Каволі. Про це інформує Сирський у своєму Телеграм-каналі.

«Разом з міністром оборони України Рустемом Умєровим провів змістовну розмову з верховним головнокомандувачем Обʼєднаних збройних Сил НАТО в Європі, командувачем Збройних сил США в Європі генералом Крістофером Каволі», — написав він.

Сирський зазначив, що поінформував колегу про обстановку на фронті та першочергові потреби Збройних Сил України. Також обговорили аспекти посилення складових протиповітряної оборони України.

«Подякував генералу Каволі особисто та усім партнерам з країн-членів НАТО за допомогу та активну взаємодію у справі визволення української землі від російських окупантів», — повідомив головнокомандувач ЗСУ.

Нагадаємо, раніше колишній генеральний секретар НАТО Андерс Расмуссен заявив, що деякі країни-члени можуть направити на допомогу Україні свої збройні сили, якщо інші учасники альянсу не дадуть Києву дієвих гарантій безпеки.

«Якщо НАТО не зможе домовитися про чіткий шлях для України, існує можливість, що деякі країни можуть вдатися до індивідуальних дій», — зазначив колишній генсек альянсу.

Це припущення, хоч і пролунало з вуст колишнього посадовця, набуло великого розголосу в Україні, адже раніше НАТО відкидало можливість присутності військ країн-учасниць в Україні.