Наші війська дають відповідь на те, що росіяни обстрілюють мирних мешканців України.

Українські військові показують влучність і майстерність в атаках на ворожі цілі росіян. Ми активно розбиваємо їхні склади з боєприпасами й не лише. Про це розповіла речниця Сил оборони Півдня Наталя Гуменюк в ефірі національного телемарафону.

“Наші артилерійські підрозділи відпрацювали досить виразно, влучання суттєві. Наразі знищено в Бериславському районі 2 логістичних пункти – це бойовий запас і паливно-мастильні матеріали. У Новій Каховці також суттєво зменшені запаси пального”, – сказала вона.

За словами Гуменюк, дуже значне наше втручання є у транспортні логістичні маршрути ворога. Адже ми тримаємо вогневий контроль над ними. Це все задля того, щоб зменшити кількість атак росіян та загалом шкоду від них.

Одним з пріоритетних напрямків як для керівництва держави, так і для ЗСУ зараз є деокупація наших тероторій, зокрема і Мелітополя. Адже це ключ до деокупації всього півдня України.

Місто історично є логістичним центром півдня країни, це «ворота» до Криму.

“Без деокупації Мелітополя ми не можемо говорити про деокупацію Криму та півдня в цілому. Це одна з пріоритетних задач на сьогодні”, – повідомив міський голова Мелітополя Іван Федоров в ефірі телемарафону

Також Федоров зазначив як факт те, що у ворога на сьогодні немає позитивних успіхів на Запорізькому напрямку. Від відзначив, що у українській армії є успіхи на Херсонському та Запорізькому напрямках, які поки не розголошуються, але про які скоро стане відомо.

Водночас, Найкращим варіантом для росії зараз є втягнути Україну в переговорний процес, щоб зафіксувати сформований статус-кво і унеможливити контрнаступ України. Таку думку в інтерв’ю Головреду озвучив політичний аналітик Інституту Євроатлантичного співробітництва Володимир Горбач.

Росія всіма силами буде намагатися нам нав’язати — взяти якусь оперативну паузу, можливо на зиму. А пізніше вести переговори, “тим часом, як всі ми прекрасно розуміємо, зализувати рани, лікувати поранених, ремонтувати підбиту або пошкоджену техніку, розконсервувати стару, виробляти нові ракети, снаряди і готуватися до наступної хвилі окупації”, – вважає Горбач.

Поведінка Росії дуже нагадує розтягнуту в часі історію з поділом Речі Посполитої. Тільки тоді це були не тільки Росія, але і Пруссія і Австрія, які ділили Річ Посполиту в три підходи, адже всю відразу поділити не могли, тому що була занадто велика територія.

“Переварити, взяти під контроль окупаційної влади всю Україну за один раз просто неможливо, тому вони хотіли б проковтнути Україну частинами і розтягувати це на тривалий час”, – зазначив Горбач.

Україна не повинна погоджуватися на виверти Росії з тимчасовими переговорами — їх треба виганяти з захоплених позицій. Надійний мир можливий лише після того, як Росія зазнає нищівної поразки на полі бою, тому Україна має перемогти. Бо якщо цього не зробити тепер, то завтра вони підуть далі.

Як бачимо, арсенал до примусу України до переговорів у Росії вже зменшується.

“Зараз війна прийняла зовсім іншу інтенсивність, масштабність — покриває обстрілами майже всю територію України, в ній використовується стратегічна авіація (і зброя, яка не використовувалася в 2014 році) і навіть це не змушує українське військове, політичне керівництво і суспільство до того, щоб піддаватися на ті кроки, які могли б розцінюватися як капітуляція. Тому зараз розрахунок у них на економічне, психологічне виснаження українського опору, розчарування або втома західних партнерів в їх підтримці України”, – говорить Горбач.