Щодо візиту Держсекретаря США Ентоні Блінкена в Україну.

Пан Блінкен — одна з ключових осіб у владі стратегічного союзника України — США. Тому це дійсно дуже важлива подія.

Про це пише на своїй сторінці у Фейсбук український політик Олег Тягнибок.

Бачу, піаряться нею наввипередки всі, кому не лінь, ще й при цьому не гребують маніпулятивними технологіями. Але нам не піару треба, а конкретних дій.

Давайте по суті. Що можуть дати США Україні? Летальну зброю, гроші та статус основного союзника поза НАТО (MNNA). А що нам зробити, щоб це отримати? Показати, що сама Україна готова вести реальну війну як із зовнішнім ворогом, тобто Кремлем, так і з внутрішнім — олігархами. Тобто по факту — потрібно здійснити усього два кроки.

По-перше — поставити олігархів у стійло. Якщо вони й далі грабуватимуть економіку України, ніяких грошей ніхто нам не дасть.

По-друге — дати союзникам зрозуміти, що Україна з Кремлем воює, а не торгує. Це означає — закрити кордон, розірвати дипломатичні і будь-які економічні стосунки. А ще — припинити всі підкилимні договорняки зі сателітами Путіна (це я про так званий мінсько-нормандський формат).
Ні те, ні інше — не складно. Була би воля до дій, а не до показухи.

Відмітимо, що Держсекретар США Ентоні Блінкен під час візиту до Києва виконував відразу кілька важливих завдань – включаючи демонстрацію підтримки як Україні перед обличчям російської агресії, так і власним “військам” в особі дипломатичного корпусу. Про це посилаючись на офіційних осіб США пише Foreign Policy.

“Його (Блінкена – ред.) перша місія, як погоджуються офіційні особи США та інших західних країн, полягає в тому, щоб пообіцяти підтримати Україну в її війні, що розгорається, проти підтримуваних Росією сепаратистів, що стало ще більш актуальним у зв’язку з діями Москви в минулому місяці по зосередженню збройних сил поблизу кордону з Україною. Його друга місія, тонша, за зачиненими дверима, – показати підтримку своїм військам”, – сказано в статті.

Видання нагадує, що посольство США в Києві знаходиться без посла вже більше двох років, з тих пір як кар’єрний дипломат Марі Йованович була відкликана з посади після скандалу з імпічментом Дональда Трампа.

Експосол Сполучених Штатів в Україні і тимчасовий повірений у справах США Вільям Тейлор сказав Foreign Policy, що вся сага з імпічментом мала “поганий ефект, дуже негативно позначилася на моральному дусі дипломатичної служби” і “в Україні це було особливо відчутно”. За словами Тейлора, візит Блінкена міг би допомогти виправити ситуацію.

Він сказав, що посольство, в тому числі тимчасовий повірений Крістіна Квін, зіткнулося з проблемами, з якими небагато інших американських посольств стикаються.

“Не тільки через попередню адміністрацію, а й тому, що вони знаходяться в країні, що знаходиться в стані війни … Перебувати в посольстві в країні, яка знаходиться в стані війни … це важка робота, висока напруга, серйозне напруження у всіх аспектах їх роботи”, – зазначив дипломат.