Новим міністром закордонних справ України може стати глава місії України при НАТО Вадим Пристайко. Після внесення його кандидатури за міністра повинна проголосувати Верховна Рада. Про це повідомив народний депутат Сергій Лещенко.

Пристайко народився в Одеській області 20 лютого 1970 року. Закінчив Київський політехнічний інститут та Українську академію зовнішньої торгівлі. Обіймав посаду консула України в Сіднеї (Австралія) (2000-2002), був заступником керівника місії Посольства України в США (2009-2012), послом України в Канаді (2012-2014).

З 2014 по 2017 рік Пристайко був заступником міністра закордонних справ Павла Клімкіна. У тому ж році зайняв посаду глави місії України при НАТО. За інформацією ЗМІ, кандидатура Вадима Пристайко розглядається президентом України Володимиром Зеленським на посаду глави Міністерства закордонних справ України.

У свою чергу сам Вадим Пристайко в коментарі агентству «Інтерфакс-Україна» заявив, що він готовий очолити українське зовнішньополітичне відомство, якщо відповідна пропозиція надійде від Володимира Зеленського.

Пристайко також зазначив, що на даний момент він від імені МЗС допомагає "перехідній команді" в проведенні ефективних міжнародних зустрічей.

Слід зазначити, що Пристайко був присутній на міжнародних зустрічах Володимира Зеленського з гостями інавгурації 20 травня.