Росія намагатиметься використати РБ і північний фронт у війні проти України, адже це надто значна можливість, щоб нею не скористатися

Про це сказав Глен Грант

“Гадаю, що в першу чергу Росія все ще має серйозні наміри втягнути Білорусь у війну на певному етапі, і спробує використати білорусів і північний фронт, тому що це занадто велика можливість для Росії, щоб нею не скористатись. Можливо, не зараз, можливо, через три-шість місяців або через рік. Тому це випускати з уваги не можна”, – наголосив він.

Глен Грант зазначив, що зараз ініціатива на боці РФ, і Україна мусить її забрати. Росіяни можуть перекидати резерви куди завгодно, а українці – тільки туди, де темп визначає ворог.

За словами експерта, Сили оборони не мають іншого вибору, крім скеровувати резерви на Бахмут, але окупанти не зупиняться на цьому місті. Натомість вони атакуватимуть в одному чи кількох місцях, щоб розтягнути лінію фронту за межі обороноздатності України. Глен Грант зауважив, що на деяких ділянках росіянам це добре вдається.

“Україна тримається, але якщо росіяни продовжуватимуть діяти так, то неминуче десь здійснять прорив, тому що на даний момент Україна не має достатньої кількості фронтових військ необхідної якості. Тут я маю на увазі не тільки людей, але й боєприпаси, зброю, техніку в оборонній позиції”, – пояснив експерт.

Варто зазначити, що росіяни прагнуть змінити центр уваги українців. Вони хочуть, щоб Україна не так опікувалася своєю зовнішньою політикою.

Про це 24 Каналу розповів радник глави Офісу президента Михайло Подоляк. За його словами, Росія використовує Білорусь у пропагандистських цілях.

Михайло Подоляк пояснив, що росіяни розуміють, що для них війна проти України є програшною.

На його думку, через це вони шукають будь-які можливості зробити 2 речі:

Суттєво знизити інтенсивність війни як такої для того, щоб витрачати менше ресурсів і проводити певне накопичення;

Зафіксувати ту лінію розмежування, яка буде для них плацдармом для 3, 4 чи 5 етапу війни.

Вони будуть вважати виконаною місією Росії, якщо знищать Україну. Але для того, щоб можна було знищити Україну, 3-денний формат не підходить,– зазначив радник глави ОП.

Треба також розуміти, що Росія не зможе знищити Україну й за три роки.

Михайло Подоляк підкреслив, що наразі росіяни шукають можливість знизити інтенсивність війни, щоб виконати відразу 3 стратегічні завдання.

Модернізувати армію, забути про всі ці “аналогов нєту”, провести антикорупційну роботу та витрачати трохи більше грошей на виробництво ВПК, накопичити зброю,– так він охарактеризував перший пункт.

За його словами, друге завдання – внести розкол у антиросійську коаліцію, яка підтримує Україну.

“Втягнути Україну у виснаження внутрішнього простору і політичного, і соціально, і економічно, щоб ми тут чубились один з одним, а це дуже популярна гра “Похейтити того, хто стоїть поруч із тобою”, – зазначив Подоляк третю місію росіян.

Він також розказав, що у такий спосіб Росія прагне, щоб Україна зосередилася на внутрішніх проблемах через занепад економіки.

Паралельно з цим політичні вбивства, перевороти, теракти у різних регіонах, у тому числі – в Україні, – оце план Росії, – наголосив радник глави ОП.

На його думку, Росія прагне реалізовувати цей сценарій не на одинці.

Михайло Подоляк розказав, що на арену виходять такі особи як міністр закордонних справ Білорусі Сєргєй Алєйнік.

Він у дивний спосіб забуває про те, що де-факто бере безпосередню участь у війні, надаючи інфраструктуру, повітряний простір, розконсервовуючи зброю, передаючи її Росії, зберігання ядерної зброї й так далі, – зауважив він.

За його словами, заклик самопроголошеного очільника Білорусі Алєксандра Лукашенка про припинення постачання зброї для України, вказує на його неадекватність. Бо ж те, на його думку, те, що робитиме Росія – це справи виключно Росії.