Окупанти продовжують наступати на Бахмутському напрямку. Нині тривають тяжкі бої за місто.

Про це у своєму стрімі заявив військовий експерт Олег Жданов.

“Ворог продовжує тиск у бік залізничної дороги, намагається вийти на залізничні колії. Йдуть бої за вокзал”, – заявив він.

При цьому, противник не досягнув успіху в штурмових діях.

Єдиний “успіх”, де був відмічений, так це в телеграм-каналах російських пропагандистів. Там вони вже все давно “взяли”. А насправді бої йдуть дуже запеклі,– наголосив Жданов.

Він зазначив, що в середині міста росіяни не просунулися. А українські військові продовжують утримувати позиції.

“З боку московитів було кілька спроб покращити своє тактичне положення в Білогорівці. Безрезультатно. Противник намагався атакувати в околицях Богданівки та Предтечиного, також без успіху”, – розказав він.

Олег Жданов наголосив, хоч ситуація в Бахмуті й тяжка, але у місті та на оперативному напрямку Бахмуту суттєвих змін не відбулося.

“Противник успіху ніде не мав. Ні на жодній ділянці цього фронту. Попри те, що вони там все посилили, збільшили, привезли резерви, “запальнички” застосували”, – зазначив він.

Це все, за словами військового експерта, не вплинуло на ситуацію на фронті.

Також зазначимо, що під Бахмут на Донеччині ворог стягує резерви з інших напрямків, у тому числі з-під Авдіївки. Росіяни кидають у бій резерви з числа Повітряно-десантних частин. Про це в ефірі національного телемарафону “Єдині новини” розповів військовий оглядач Денис Попович.

У Бахмуті не тільки “Вагнер” атакує, там є значна частина регулярних частин російської армії, які були стягнуті в якості підкріплення. Чому так відбувається?! Бо стоїть завдання взяти Бахмут. Було задання взяти його до Великодня. Але Великодень завтра, і ми розуміємо, що Бахмут вони не візьмуть.

Разом з тим ситуація там важка. Якщо на карту подивитися, ми побачимо там залізницю, яка поділяє Бахмут на дві частини. Частина західна, яку утримують наша, більша частина східної, вона вже на жаль фактично під контролем ворога. І по цій залізниці зараз проходить практично лінія оборони, – зазначив експерт.

Попович додав: Ідуть бої за залізничний вокзал, там наші наступають, потім відступають, потім відбивають позиції. Обстановка постійно змінюється.

Так само північну частину міста вони намагаються атакувати, і південну. Тобто цю ділянку фронту західну вони тиснуть з трьох боків.

Військовий оглядач зазначив, що головне і страшне, зараз їх тактика така, що вони хочуть зрівняти забудову в західній частині за залізницею – повністю зрівняти з землею. Для цього використовується і артилерія, і плануючі бомби – тобто вся номенклатура, яка є у них в розпорядженні.

Таким чином вони хочуть змусити нам відійти, щоб не залишити нам місяця, де можна вчепитися, де можна втримати їхні атакувальні потуги. Тобто фактична це та сама тактика, як у Соледарі, Попасній. Де вони не можуть взяти – там вони зносять забудову і таким чином змушують нас піти.

Варто зазначити, що російські війська і далі намагаються захопити Бахмут, нині безпосередньо у місті точаться небачені за останні десятиліття бої.

Нині в Бахмуті Донецької області тривають складні бої, повідомив речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий в ефірі єдиного телемарафону. “Сьогодні безпосередньо в міській забудові Бахмута відбуваються безпрецедентні за останні десятиліття складні бої. Ворог поставив за мету понад все взяти це неприступне місто-фортецю”, – сказав Череватий.

“(Війська РФ – Ред.) намагаються будь-що взяти місто Бахмут, яке стало для них точкою безславності”, – підсумував Череватий.

На його думку, за таких величезних зусиль не взяти районний центр протягом дев’яти місяців, це “ганьба, яку їм не вдасться змити ніколи”.