Верховна Рада схвалила закон, який має удосконалити роботу Вищої кваліфікаційної комісії суддів, а відтак і механізм відбору суддів. Вирішальний голос – буде за експертами-міжнародниками.

Разом з тим, немає причин, щоб перешкоджати їхній роботі. Таку думку висловив народний депутат від “Слуги народу” та представник президента у Конституційному Суді Федір Веніславський.

За його словами, до порад Венеційської комісії дослухались і проголосували за правки, які передбачають роль міжнародників у винесенні питання.

Тобто, конкурсна комісія може ухвалити рішення, якщо за нього проголосують щонайменше 4 особи, 2 з яких – представники міжнародних експертних організацій. Відтак, не може бути спірних ситуацій взагалі.

У цьому випадку я не бачу жодних підстав для того, щоб передбачати якусь можливість для блокування роботи цієї конкурсної комісії,
– наголосив нардеп.

Він вважає, що усі зацікавленні у тому, щоб заповнити вакансії в судах. Тому цей процес важливо чимшвидше запустити, тож маніпуляцій не має бути.

“Закон в цілому повністю відповідає очікуванням наших міжнародних партнерів та українського суспільства щодо створення передумов для очищення судової влади та повернення довіри до неї”, – підсумував Веніславський.