На Бахмутському напрямку тривають запеклі бої. На півдні Бахмута ЗСУ наступають та щодня мають успіхи. Так, українські захисники закріплюються на звільнених рубежах у районі Кліщіївки.

Про це заступниця міністра оборони України Ганна Маляр розповіла у інтерв’ю одному з каналів.

У Кліщіївці на Бахмутському напрямку ми наступаємо. Там щодня ми маємо певні успіхи. На рубежах, які вдається звільнити, ЗСУ там закріплюються. Минулого тижня у районі Кліщіївки, Андріївки та Курдюмівки було звільнено приблизно 2 квадратні кілометри. Станом на зараз там тривають запеклі бої.

Те, що нам вдається просуватися на Сході і на Півдні, а ворогу ні, якраз і говорить про ефективність роботи ЗСУ.

Вона додала, що за минулий тиждень на Авдіївському напрямку Силам оборони вдалось звільнити частину Опитного від Донецьком. Там точаться важкі бої.

На півдні Бахмута Сили оборони мають успіхи поблизу Кліщіївки та Андріївки. Росіяни поступово відходять із цих населених пунктів. Пресофіцер 26-ї артилерійської бригади імені генерал-хорунжого Романа Дашкевича, старший лейтенант Олег Калашніков розповів, що через нестачу важкого озброєння на Бахмутському напрямку окупанти застосовують танки не для танкових дуелей, а як артилерію.

На Бахмутському є певні успіхи у просуванні Збройних сил України. Ворог намагається чинити опір і контратакує для того, щоб перехопити ініціативу чи поновити втрачене становище. Росіяни мають дві переваги: велику кількість снарядів та особового складу.

Про це розповів заступник командира 3-ї ОШБ Родіон Кудряшов.

За його словами, зокрема 3-я штурмова бригада, здійснювала штурмові дії, і вони були реалізовані новими вільними метрами української землі.

Контратаки ворога у відповідь на натиск ЗСУ спрямовані перехопити ініціативу, поновити втрачене становище, чи покращити свою ситуацію не передньому краю. За словами Кудряшова, всі ці заходи, які проводить ворог, проходять безуспішно.

Військовий розповів, що на сьогодні ворога представляють десантні частини регулярних військ збройних сил Російської Федерації.

«Це освічені люди, які служать в армії не перший рік. Їх досвід залишає бажати кращого, але військовослужбовці з боку збройних сил Росії так чи інакше приходять з певним багажем знань», — зазначив Кудряшов в ефірі одного з каналів.

Також, за його словами, Росія використовує дві свої основні переваги – велику кількість снарядів та особового складу. І саме за допомогою цієї складової вони не мають проблем з утриманням переднього краю.

Водночас військовослужбовець ЗСУ Іван Тимочко звертає увагу, що Сили оборони України на Бахмутському напрямку контролюють логістику російської армії на глибину до 70 кілометрів за лінією фронту та систематично знищують склади з боєприпасами ворога.

«Бахмут незабаром може опинитися в оперативному оточенні. Ми загалом контролюємо логістику окупантів у глибині до 70 км за лінією фронту та систематично знищуємо їх склади з БК. Вони не формують великих складів з відривом менше, ніж 50 км за лінією фронту у разі», — розповів Тимочко в ефірі Апостроф TV

За його словами, окупанти змушені доставляти боєкомплект «москітним способом», коли вони намагаються підвозити вантажі навіть з використанням звичайного автотранспорту чи легкої бронетехніки, якої в них ще вистачає.

«Тому ми маємо інформацію, що загалом по лінії фронту російські артилеристи отримали команду стріляти тільки якщо вони визначили мету, якщо є підтримка РЕБ і налагоджена логістика. У них відчувається брак снарядів. Якщо раніше вони палили хаотично, то тепер видно, що економлять, бо безперервного постачання БК, як раніше, вони вже не мають», — наголосив воїн.

Також він зазначив, що будь-який автотранспорт окупантів, який наближається до лінії фронту, видно з безпілотників, і він стає зручною ціллю для української армії.

«Але не можна сказати, що вони взагалі мають жорсткі проблеми з БК. Так, їм непросто доставляти снаряди, але, якщо говорити про схід, тут вони мають сухопутне сполучення з РФ і мають наказ Путіна захопити всю територію Донецької та Луганської області. Російське командування розуміє, якщо наказ не виконати, то хтось із генералітету буде покараний”, — наголосив Тимочко.