Після вибухів у Новофедорівці та під Джанкоєм активно постало питання чи можуть ЗСУ зруйнувати міст через Керченську протоку. Нині це найбільша транспортна артерія, якою росіяни доставляють військову техніку на окупований півострів.

Про це 24 каналу розповів голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров. Він зауважив, є ще й поромні переправи, але саме міст – найпотужніша транспортна артерія з росії до Криму.

Кримський міст ображається, що стоїть у черзі

Чубаров зауважив, міст повинен припинити обслуговувати військові цілі, бо після того, як техніка потрапляє в Крим, вона вирушає далі на материкову частину України протистояти ЗСУ. Утім він додав, краще запитати у військових чи є нині можливість зруйнувати міст через Керченську протоку.
“У Криму зранку з’явився жарт, що міст дуже ображається, що йому доводиться стояти в черзі”, – розповів Чубаров.

На черзі ще одна авіабаза

Він також розказав, що під Джанкоєм, неподалік від місць сьогоднішніх вибухів розташований військовий аеродром. Росіяни відновили його роботу, коли захопили Крим.

“Я не зовсім упевнений, що вони його активно використовують. Він розташований відносно близько від місць бойових дій, але там базується військова важка авіатехніка, гелікоптери, формування повітряних сил росії”,
– наголосив Чубаров.

А ще він додав, після вибухів у Новофедорівці, росіяни почали більш активно використовувати аеродром Гвардійське, що біля Сімферополя. А також аеродром Бельбек біля Севастополя. Звісно, після серії вибухів в окупованому Криму багато хто з українців розраховує і на удар по Кримському мосту, яким ворог переправляє в Україну свої резерви. На жаль, ЗСУ найближчим часом навряд чи завдаватиме ударів по ньому, вважає керівник Служби зовнішньої розвідки України у 2005−2010 роках, генерал армії Микола Маломуж.

Про це він сказав «Обозрєвателю».

«По-перше, звичайно, він дуже захищений, нейтралізувати його складно. Це не Антонівський міст, по якому ми можемо завдавати системних ударів. Для того, щоб нейтралізувати Кримський міст, щоб зруйнувати його, потрібні дуже великі і бойові засоби та засоби придушення системи ППО, які там розгорнула росія», — вважає Маломуж.

За прогнозом генерала, Кримський міст лишатиметься в перспективі ціллю для ЗСУ. Це станеться у разі проведення масштабного наступу на херсонському та запорізькому напрямках, коли руйнуватимуться ворожі штаби, склади та мости. Тоді з’явиться перспектива оточення росіян на півдні — це буде вирішальною фазою нашого успіху.

«І для того, щоб перекрити постачання озброєнь і техніки ворога, а тим більше створити паніку, це буде найважливішим фактором. Він відіграватиме як військову роль — недопущення поповнення резервів російської армії, так і головне морально-політичну, тому що загальна паніка і серед військових, і серед мирного населення, звичайно, призведе до серйозних змін у свідомості росіян. Це може спричинити масову втечу з Криму як військових, так і цивільних, які підтримують росію» , — прогнозує він.

Наразі у військовому та стратегічному плані гострої потреби у руйнуванні Кримського мосту генерал не бачить.

«Зараз ми не зможемо скоординувати всі сили, щоб завдати удару, який відіграє вирішальну роль у руйнуванні мосту, але при підготовці операції, при постачанні великих засобів сил і техніки, при концентрації вогневих можливостей, великих зарядів, у процесі спільної операції ми зможемо отримати максимальний ефект від руйнування мосту», — пояснив він.

Після нещодавніх вибухів в окупованому Криму командування РФ, швидше за все, стурбоване очевидним погіршенням безпеки на півострові.

Про це йдеться у щоденному звіті британської розвідки.

“Причина цих інцидентів і масштаб збитку ще не зрозумілі, але російське командування, швидше за все, буде все більше стурбоване очевидним погіршенням безпеки в Криму, який функціонує як тиловий район для окупації”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що 16 серпня біля Джанкоя на півночі Криму вибухнув склад боєприпасів, де також, ймовірно, були пошкоджені сусідня залізниця та електропідстанція.

Пізніше повідомлялося, що з району Гвардійського з авіабази в центрі Криму піднімається дим.

“Джанкой і Гвардійське є домом для двох найважливіших російських військових аеродромів у Криму. Джанкой також є ключовим автомобільним і залізничним вузлом, який відіграє важливу роль у забезпеченні російських операцій на півдні України”, – зазначається у звіті.