Вже у Львові! Генсек ООН та Ердоган: потрібно завершувати цю війну. Зброя, сила та санкції – окупантам кінець! | Корупція Інфо

Вже у Львові! Генсек ООН та Ердоган: потрібно завершувати цю війну. Зброя, сила та санкції – окупантам кінець!

Генсек ООН Антоніу Гутерреш запланував візит до Львова. В Україну прибуде й президент Туреччини Реджеп Ердоган, який хоче говорити про “дипломатію” у війні.

Незабаром у Львові відбудеться зустріч президента України Володимира Зеленського, генерального секретаря ООН Антоніу Гутерреша та президента Туреччини Реджепа Ердогана. Мета зустрічі – обговорити шляхи завершення війни, яку розпочали російські окупанти. Адміністрація Ердогана повідомила про те, що він поїде до Львова на запрошення президента Володимира Зеленського. З нашим главою держави він має обговорити всі рівні стратегічного партнерства України та Туреччини.

Що стосується зустрічі, на якій буде генсек ООН Антоніу Гутерреш, то заплановане обговорення кроків, які дозволять “припинити війну дипломатичним шляхом”. Оскільки єдина дипломатія, яку розуміють росіяни, це зброя, сила та санкції, то інші запропоновані опції навряд чи матимуть якийсь відчутний ефект. Також повідомляється, що Зеленський, Гутерреш та Ердоган мають обговорити посилення механізму експорту українського зерна на глобальний ринок.

Нагадаємо, раніше лунала інформація, що росіяни гарячково шукають можливості вийти з війни, але зберегти контроль над тимчасово окупованими територіями. Вони розуміють, що не зможуть витримати наступ ЗСУ та ударів сучасною зброєю, тому мріють вести все до “переговорів”. Оскільки прямо визнати свою слабкість окупанти не можуть, то хочуть діяти через посередника, роль якого ЗМІ приписували саме Ердогану.

Окрім цього, колишній генеральний секретар ООН Пан Гі Мун відвідав Україну. Він став одним із представників The Elders, які зустрілися з президентом Зеленським.

Представники групи світових лідерів The Elders провели зустріч з Володимиром Зеленським. Візит до Києва здійснили колишній генсек ОН Пан Гі Мун та експрезидент Колумбії Хуан Мануель Сантос Кальдерон. Колишній генсек ООН Пан Гі Мун зазначив, що цілком розуміє розчарування людей по всій земній кулі через відсутність жорсткої реакції ООН на повномасштабне вторгнення росії в Україну та жахливі злочини окупантів, які ті здійснили проти мирного населення.

“Міжнародний механізм не зумів зреагувати на війну через право вето, яким користується росія як члена Ради Безпеки ООН. Вже 20 років ведуться розмови про реформу Ради Безпеки, але вона не зсунулася ані на крок, бо ніхто не хоче обмежувати право вето”, – сказав він.

Колишній президент Колумбії Хуан Мануель Сантос Кальдерон додав, що злочини росіян в Бучі – це акт жахливої агресії, аналогу якому світова історія не знала від часів Другої світової війни. Він також привітав українців з неймовірною стійкістю та єдністю, які надихають увесь світ. Що стосується позиції ООН, то вона яскраво показала недосконалість міжнародної системи та потребу негайно її реформувати.

“Вторгнення однієї країни-члена ООН в іншу – це неприпустимо, це недопрацювання міжнародної системи, і ми повинні працювати над її вдосконаленням”, – сказав експрезидент Колумбії.

Додамо, що у адміністрації президента Туреччини Реджепа Тайїпа Ердогана заявили про те, що “світ більше, ніж п’ять країн”, представлених постійними членами Ради безпеки ООН, і цю структуру слід реформувати для створення “справедливішого світу”, де буде “справедливість, мультикультуралізм і взаємна повага”.

Про це заявив Фахреттін Алтун, голова управління зі зв’язків напередодні візиту в Україну. ООН станом на 2022 рік нездатна виробити конкретні рішення для запобігання великим катастрофам, зазначили в Ердогана, і не може відігравати ефективну роль у підтримці миру й безпеки. Алтун розкритикував організацію, що “була безсила” запобігти людським трагедіям у Боснії та Герцеговині, Руанді, Сирії й Косово, “а також продемонструвала аналогічний приклад відчаю під час атаки Росії проти України”.

Він зазначив, що держави, які “мають вплив” у нинішній системі ООН, “стали частиною проблеми, а не її вирішенням”, і світ багаторазово стикався з тим, що ця організація “заводить у безвихідь розв’язання глобальних проблем”.

“Ми бачимо, як постійні члени ООН блокують ініціативи, коли вони є прямою чи зацікавленою стороною у спірних ситуаціях. П’ять постійних членів розв’язують питання, виходячи зі своїх інтересів, зневажаючи права азійських, латиноамериканських та африканських країн. Сьогодні ООН потребує реформації. Наша пропозиція полягає в тому, щоб прийняти думку, яка міститься у фразі “світ більше, ніж п’ять країн”, – пояснив спікер Ердогана позицію Анкари.

Він підсумував тим, що Анкара виступає за реформу ООН “відповідно до заклику до створення більш справедливого світу”.


Статті по темі