Російські війська продовжують наступати на всій довжині фронту. Як і протягом багатьох тижнів, їхні основні зусилля фокусуються на Куп’янському, Бахмутському та Авдіївському напрямках. До цих регіонів тепер також долучився район Мар’їнки, інформація підтверджена картою DeepStateMAP.

Вперше за багато місяців російські військові відновили свій наступ в районі Мар’їнки Донецької області. На жаль, ворог мав тут успіхи протягом минулого тижня й уже майже окупував місто, від якого після майже 2 років безперервних боїв залишилися лише руїни.

Нині українські захисники втримують оборону в руїнах буквально вже крайніх будинків колишньої Мар’їнки. Далі за містом перед ворогом відкривається траса, яка до 2014 року сполучала Запоріжжя й Донецьк. Втім, якщо росіяни таки зможуть пройти 15 кілометрів полями й лісопосадками, то далі на заваді стане забудова Курахового.

Натомість вже третій місяць поспіль тривають безперервні спроби росіян захопити Авдіївку. Росіяни продовжують тиснути на південному й північному фасах міста, а також тривають і лобові атаки зі сторони Макіївки.

Якщо протягом двох минулих місяців основні успіхи ворога були переважно на північному фасі міста, то протягом минулого тижня ворог сконцентрувався на південному виступі й на лобових атаках. Так, російські військові мали просування в бік Невельського й Сєвєрного.

Барабаш розповів, що коли поранені окупанти повертаються з «м’ясних» штурмів, а це в основному мобілізовані, то їх б’ють, з них знущаються.

«Авдіївська м’ясорубка ввімкнулася на повну потужність — «м’ясних» штурмів дуже багато», — зазначив Барабаш.

Додамо, росіяни кидають резерви і намагаються штурмувати українські позиції під прикриттям своєї артилерії, яка не замовкає.  Ворога не зупиняє ні ковзанка, ні холод, ані кулі та снаряди наших оборонців, і як наслідок — відчутні втрати. Бої тривають за кожну посадку, а тіла вбитих окупантів лежать просто неба тижнями.

Наразі, росіяни змогли зайняти позиції західніше від промислової зони Авдіївки. Водночас не припинялися й спроби просування на північному фасі. У спробах захопити Степове ворог мав успіхи на північ від цього села, водночас голова Авдіївської міської військової адміністрації Віталій Барабаш повідомляє, що тактичний «успіх»окупантів біля Авдіївки, більше виглядає, як збільшення сірої зони.

«Той нібито успіх, який озвучує цей Інститут, він настільки незначний, що це більше виглядає як трохи збільшена сіра зона, тобто неконтрольована ніким територія.», — зазначив чиновник.

За його словами, російські окупанти проводять дуже багато штурмових дій — десятки атак протягом доби, але закріпитися українські Сили оборони їм не дають.

«Якщо ворогу навіть десь вдається трохи просунутися, то відпрацьовує зразу і артилерія, і міномети по них, тобто жодного якогось такого серйозного закріплення у ворога немає», — підкреслив керівник Авдіївської МВА.