Уряд Юлії Тимошенко за 26 місяців набрав 26 млрд доларів боргу – і це за рахунок низької ціни на газ для населення і утримання курсу долара – що і призвело, зрештою, до російської агресії, окупації Криму та війні на Донбасі.

Про це в ефірі "Прямого" в ток-шоу "Прямий ефір" розповів блогер Андрій Полтава.

"Я хочу нагадати взагалі, звідки сформувався той борг, який ми зараз віддаємо. Він якраз сформувався через те, що раніше ми, населення, платили низьку ціну за газ, ми отримували якісь знижки від Росії. Хоча Росія продавала нам певний час останнє – 485 доларів за тисячу кубометрів. Мінус там ще було за те, що російський флот знаходився в Криму.

Так ось, уряд Тимошенко за 26 місяців набрав 26 млрд доларів боргу. Саме вони брали у МВФ, цими грошима покривали частину боргу, вішали ці борги на українців. Але у всіх був дешевий газ і був долар по 8. Тепер ми маємо результати. У нас тимчасово немає Криму, у нас війна, російський флот там, де він є. І за це все рано чи пізно доводиться розплачуватися ", – повідомив він.

Популярне: “Тепер позбавити людей субсидії буде складніше”: Юрист пояснила, що дає українцям нова заборона

Андрій Полтава вважає, що це економічна війна, це частина гібридної війни.

"Я хочу нагадати, як було в попередні роки, коли Росія щороку, в кінці року, коли сильні морози, вона влаштовувала цирк з відключенням газу Україні. Постійно шантаж, постійно вимагала то збільшення, то зменшення ціни за транспортування і так далі. Зараз , завдяки тому, що ми купуємо газ через наших європейських партнерів, газ в наших будинках. І, рано чи пізно, треба починати економити – так, як економлять у всіх країнах ", – розповів блогер.