Донбас залишається епіцентром російсько-української війни, головними напрямками на яких ворог намагається прорвати нашу оборону є Бахмутський та Авдіївський. Окупанти намагаються вийти на оперативний простір щоб захопити усю Донецьку область та Донбас загалом.

Про це розповів речник Східного угруповання військ Сергій Череватий.

“За останню добу на Східному фронті відбулось близько 40 ворожих штурмів з використанням усіх видів зброї, в т.ч. ствольної артилерії, танків, мінометів та ін. В районі Сиротино Луганської області було знищено велику колону ворожої техніки”, – додав він.

За словами Череватого, загалом на Східному фронті знаходяться близько 130 тисяч окупантів, в Луганській області є десантні, механізовані з’єднання, “вагнерівці”, БАРС, бойовики “народної міліції” “ЛНР”.

“Ініціатива за нами, витісняємо ворога, контролюємо трасу Р-66, звільнили 12 населених пунктів, нищимо склади боєприпасів та техніку ворога. Масштабного перекидання військ ворога з Херсонщини на Донбас поки не спостерігається, це серйозна логістика, погода зараз не сприяє”, – резюмував він.

Російське окупаційно-терористичне військо збирається прорвати оборону Збройних Сил України на Бахмутському й Запорізькому напрямках.

Про це в етері Апостроф TV розповів радник міністра внутрішніх справ у 2014-2021 роках Валерій Поцелуйко.

Командування військ країни-агресорки РФ перекинуло з правобережжя Херсонщини частину підрозділів російських окупантів на Бахмутський і Запорізький напрямки, щоб спробувати прорвати українську оборону.

Водночас у ворожого війська все ще не вистачає сил і засобів, зокрема військової техніки й артилерії, щоб втілити плани із захоплення в реальність.

“Одними мобілізованими вони нічого не зроблять. Нещодавно в Бахмут намагалась прорватись ворожа ДРГ, їй це не вдалося”, – сказав Поцелуйко.

Унаслідок неспроможності росіян протягом повномасштабної війни прорвати оборону Бахмута вони посилють терористичні удари по місту за рахунок артилерії, перекинутої з Херсонського напрямку. Ворог використовує заборонені фосфорні боєприпаси, обстрілюючи житлові квартали Бахмута.

На думку військовго експерта Антона Міхненка, Бахмут цікавить росіян політично.

Окупанти втратили єдиний обласний центр, який досить довго утримували – це Херсон. Також ворог втратив значну територію на Харківщині. Всі ці втрати впливають на рішення військово-політичного керівництва РФ.

– Вони мусять щось давати в інформаційному просторі. Якось пояснювати населенню, чому відбуваються відступи, чому програють на різних напрямках. Тому їм важливо показати хоча б якісь досягнення, – розповів Міхненко.

Територіально Бахмут важливий для росіян, бо через нього проходить низка транспортних шляхів. Проте доцільність проведення там воєнної операції у тому масштабі, як це роблять окупанти, на межі з абсурдом, наголошує експерт.

За його словами, немає жодної доцільності для РФ кидати на Бахмутський напрямок таку кількість своїх військових, які стають там просто гарматним м’ясом. І це ще один приклад того, як Росія зневажливо ставиться до свого особового складу.

Щодо боїв у зимовий період, то Міхненко вважає, що активних дій не буде, бо погодні умови внесуть свої корективи.

За словами радника Офісу президента Олексія Арестовича, за півтора місяці під Бахмутом Українські військові знищили вже близько 8 тисяч російських солдатів.

При цьому він зазначив, що точної інформації щодо втрат ворога під Бахмутом в нього не має, але він знає, що росіяни кидають на українських захисників “пласти” солдатів.